Zwycięstwo Realu okupione kontuzjami! Trzy wymuszone zmiany Rafaela Beniteza

Real Madryt wygrał w pierwszym meczu Ligi Mistrzów, ale trener Rafael Benitez musiał zmienić aż trzech podstawowych zawodników.

Igor Kubiak
Igor Kubiak
East News

Jeszcze przy stanie 0:0 kontuzji doznał Gareth Bale, który miał wyraźne problemy z lewą łydką i nie mógł kontynuować gry. Walijczyk świetnie rozpoczął sezon, a w dwóch ostatnich ligowych meczach zdobył 2 gole, zaliczył 3 asysty i wywalczył rzut karny. W kwietniu bieżącego roku skrzydłowy również doznał urazu mięśniowego tej części ciała i pauzował przez 2 tygodnie. W spotkaniu z Szachtarem Bale'a zmienił Mateo Kovacić.

Przed przerwą z pomocy lekarzy musiał skorzystać też Raphael Varane, który zasygnalizował problem z kostką. Francuz dograł do końca pierwszej połowy, ale po zmianie stron na boisku pojawił się już Pepe.

Trener Rafael Benitez musiał zmienić również drugiego stopera - Sergio Ramosa. Hiszpan po ostrym wejściu Tarasa Stepanenko, za który Ukrainiec otrzymał drugą żółtą kartkę, upadł nieszczęśliwie na bark i przez kilka minut nie wstawał z murawy. Stoper zdecydował się kontynuować grę, jednak po kilku minutach został zmieniony przez Nacho i boisko opuścił z grymasem bólu na twarzy.

Przypomnijmy, że obecnie w zespole wicemistrzów Hiszpanii kontuzje leczą Danilo (miesiąc przerwy) oraz James Rodriguez (2 tygodnie).

Ostatecznie spotkanie zakończyło się zwycięstwem Realu Madryt 4:0.