Louis van Gaal zachwycony Martialem: On pasuje do Premier League

Debiut marzeń zaliczył Anthony Martial. W arcyważnym meczu z Liverpoolem FC 19-latek pojawił się na murawie i strzelił jedną z bramek dla Manchesteru United. Czerwone Diabły wygrały 3:1.

Bartosz Zimkowski

- Sądzę, że gol Anthony'ego nie był zły. To był mecz dla niego, ponieważ Liverpool otworzył się i miał więcej miejsca w ataku. Było mu łatwiej - mówił po meczu Louis van Gaal.

- Zrobił jednak wszystko jak należy - strzelił cudownego gola, ale widziałem również, że fizycznie pasuje do Premier League - dodał.

Po pierwszej połowie obie drużyny nie oddały ani jednego celnego strzału. - Wydaje mi się, że my graliśmy lepiej - ripostuje Holender, który zmienił słabo grającego Memphisa Depay'a na Ashley'a Younga. Ten już w 49. minucie wywalczył rzut wolny, po którym padła bramka. - Mieliśmy większą kontrolę, ale nie tworzyliśmy z tego okazji. Szwankowało ostatnie podanie, dlatego zmieniłem Depay'a, a następnie Matę.

Manchester United wygrał z Liverpoolem 3:1 po golach Daley'a Blinda, Andera Herrery i Anthony'ego Martiala. Dla The Reds kapitaną bramkę nożycami zdobył Christian Benteke.