Serie A: Pierwsze czyste konto Szczęsnego, Błaszczykowski zadebiutował w Fiorentinie

AS Roma skromnie pokonała Frosinone Calcio, a dobry zawody przeciwko beniaminkowi rozegrał Wojciech Szczęsny. W 3. kolejce Serie A po zwycięstwo 1:0 sięgnęła również ACF Fiorentina.

Konrad Kostorz

W spotkaniach z Hellasem Werona (1:1) i Juventusem Turyn (2:1) Wojciech Szczęsny grał na miarę oczekiwań, ale musiał wyciągać piłkę z siatki. Tym razem nie skapitulował, chociaż zwłaszcza przed przerwą miał trochę pracy. W 28. minucie kapitalnie z dystansu przymierzył znany z ligi polskiej Aleksandar Tonev, ale Szczęsny świetnie interweniował. Po zmianie stron naszego rodaka do wysiłku zmusili jeszcze Daniel Ciofani, Tonev oraz Daniele Verde.

Roma rozegrała tym razem dosyć słabe zawody. Spisała się gorzej niż we wcześniejszych meczach, jednak wymęczyła zwycięstwo. Na prowadzenie wyprowadził ją w podbramkowym zamieszaniu Hiszpan Iago Falque, później rzymianie mieli jeszcze nieliczne szanse, by podwyższyć prowadzenie, a ostatecznie rzutem na taśmę gospodarzy pogrążył dżoker Juan Manuel Iturbe. Wygrana cieszy fanów Giallorossich, jednak styl nie najlepiej wróży przed nadchodzącym pojedynkiem Ligi Mistrzów z FC Barceloną.

Jakub Błaszczykowski nie czekał długo na debiut w Fiorentinie. Zagrał już w pierwszym oficjalnym meczu Fiołków po transferze z Borussii Dortmund. Zgodnie z oczekiwaniami nie znalazł się w podstawowym składzie, ale w 80. minucie zajął miejsce Borjy Valero. Trener Sousa zaufał "Kubie", mimo że ten krótko trenował z drużyną, zwycięstwo nie było pewne, a miejscowi grali w osłabieniu. Wcześniej Khouma Babacar głową po dośrodkowaniu Valero skierował piłkę do siatki.

Końcówka pojedynku na Stadio Artemio Franchi zbyt dużych emocji nie dostarczyła. Fiorentina bez większych problemów obroniła prowadzenie i pokonał silny kadrowo zespół z Genui. W czwartek Błaszczykowskiego i spółkę czeka spotkanie Ligi Europy z FC Basel.

Frosinone Calcio - AS Roma 0:2 (0:1)
0:1 - Falque 44'
0:2 - Iturbe 90+3'

Frosinone: Leali - Rosi, Diakite, Blanchard, Pavlović - Tonev, Chibsah, Gucher (20' Sammarco), Soddimo (89' Longo) - Ciofani, Dionisi (77' Verde).

Roma: Szczęsny - Florenzi, Manolas, Ruediger, Digne - De Rossi, Keita - Gervinho, Totti (81' Iturbe), Falque (70' Salah) - Dzeko (57' Nainggolan).

ACF Fiorentina - Genoa CFC 1:0 (0:0)
1:0 - Babacar 60'

Fiorentina: Tatarusanu - Alonso, Astori, Tomović, Pasqual - Valero (80' Błaszczykowski), Badelj, Vecino - Bernardeschi, Babacar (65' Suarez), Rossi (63' Kalinić).

Genoa: Lamanna - Izzo, Burdisso, De Maio (74' Perotti) - Cissokho, Rincon, Costa (55' Dzemaili), Laxalt - Capel (77' Lazović), Pandev, Ntcham.

Czerwona kartka: Badelj /64' za drugą żółtą/ (Fiorentina).