Towarzysko: Aguero i Messi uratowali Argentynę przed porażką z Meksykiem

Argentyna z trudem zremisowała 2:2 z Meksykiem w meczu towarzyskim rozegranym w Arlington. Wynik ustalił Lionel Messi, który dopiero w 89. minucie rywalizacji pokonał Moisesa Munoza.

Konrad Kostorz
East News

Albicelestes w tym roku przegrali tylko raz - w finale Copa America po serii rzutów karnych z Chile (0:0, k. 1:4). Niewiele brakowało, a ponownie schodzili z boiska pokonani, ponieważ najpierw Javier Hernandez, a następnie Hector Herrera pokonali strzegącego argentyńskiej bramki Nahuela Guzmana.

Nic nie zapowiadało, że kadrowicze Gerardo Martino odrobią straty, ale w 85. minucie po błędzie bramkarza Ezequiel Lavezzi wyłożył piłkę Sergio Aguero i było już tylko 1:2, a tuż przed końcem regulaminowego czasu rywalizacji gola strzelił Lionel Messi. Gwiazdor FC Barcelony otrzymał dokładne podanie od "Kuna", umiejętnie przyjął piłkę na klatkę piersiową i uderzeniem z powietrza ustalił rezultat.

W październiku Argentyna nie będzie już rozgrywać spotkań towarzyskich, ale w eliminacjach MŚ 2018 powalczy z Ekwadorem oraz Paragwajem. Na 13 listopada zaplanowano hit kwalifikacji - pojedynek zespołu Martino z Brazylią.

Dodajmy, że w argentyńskiej reprezentacji debiuty zaliczyli: 26-letni obrońca Emmanuel Mas z San Lorenzo oraz nowo pozyskany przez Atletico Madryt z River Plate defensywny pomocnik Matias Kranevitter.

Argentyna - Meksyk 2:2 (0:1)
0:1 - Hernandez (k.) 19'
0:2 - Herrera 70'
1:2 - Aguero 85'
2:2 - Messi 89'

Argentyna: Guzman - Roncaglia, Demichelis (77' Kranevitter), Otamendi, Rojo (71' Mas) - Gago (76' Pereyra), Mascherano, Banega - Correa (77' Lavezzi), Tevez (76' Aguero), Messi.

Meksyk: Munoz - I. Jimenez, Moreno, Reyes, Marquez (86' Oswaldo), Layun - Herrera (82' Duenas), Vazquez (66' Torres), Guardado - Hernandez (78' Vela), R. Jimenez.

Kolumbia - Peru 1:1 (1:0)