Wielkie racowisko w Sosnowcu. Jaką karę dostanie Zagłębie? (foto)

Piłkarze Zagłębia w efektownym stylu pokonali jednego z faworytów ligi, Arkę Gdynia. Nie zawiedli kibice, którzy wypełnili trybuny do ostatniego miejsca.

Olga Krzysztofik
W sobotę 22 sierpnia beniaminek I ligi, Zagłębie Sosnowiec podejmowało jednego z faworytów do awansu, a mianowicie Arkę Gdynia. Mimo że gospodarze słabo weszli w mecz, to czas był ich sprzymierzeńcem. Załębiacy podnieśli się z kolan i to w efektownym stylu, zdobyli cztery bramki z rzędu i ostatecznie triumfowali 4:2.
Dla sosnowiczan było to cenne zwycięstwo. - Nie sposób nie zwrócić uwagi na zachowanie kibiców. Ponownie chciałem im podziękować, bo zrobili fantastyczną oprawę, fantastycznie nas wspierali. Dziękuję - podkreślił szkoleniowiec zespołu, Artur Derbin.Należy oddać, że kibice Zagłębia szczegółowo dopracowali oprawę tego spotkania. Najpierw wzdłuż sektorów na trybunie otwartej rozwinęli transparent z napisem "Jesteśmy tymi, na których brakuje Wam dowodów". W pierwszej połowie pojawiła się jeszcze kartoniada, po jednej stronie z napisem "Ultras", a po drugiej z "Zagłębie". Po przerwie pojawiła się jeszcze sektorówka, upamiętniająca dziesięciolecie istnienia Ultras Zagłębie.
Racowisko podczas meczu Zagłębia Sosnowiec z Arką Gdynia / foto: Maciej Wasik, zaglebie.eu Racowisko podczas meczu Zagłębia Sosnowiec z Arką Gdynia / foto: Maciej Wasik, zaglebie.eu
Natomiast w 60. minucie na trybunie otwartej rozpoczęło się racowisko, ponadto oprócz rac odpalone zostały również czarne świece dymne. Racowisko było pokaźnych rozmiarów, a doping kibiców był niezmiernie głośny. Poniósł on piłkarzy do zdobycia trzeciej, a kilka minut później również czwartej bramki. Co więcej, w trakcie meczu spłonęło również kilka szalików klubów, za którymi kibice Zagłębia - delikatnie ujmując - nie przepadają. Za ten "spektakl" klub czeka kara. Jednak trudno prorokować jaki przybierze ona charakter. W bieżącym sezonie Zagłębie zostało ukarane już dwukrotnie - raz za mecz ligowy i raz za spotkanie Pucharu Polski.
Płonące szaliki podczas spotkania Zagłębia / foto: Maciej Wasik, zaglebie.eu Płonące szaliki podczas spotkania Zagłębia / foto: Maciej Wasik, zaglebie.eu
Najpierw Komisja Dyscyplinarna PZPN nałożyła na Zagłębie karę pięciu meczu zakazu wyjazdów na mecze I ligi, co było skutkiem zachowania kibiców podczas wyjazdowego spotkania 2. kolejki z GKS-em Katowice. Natomiast w drugim przypadku Komisja dyscyplinarna nałożyła na sosnowiecki klub karę w wysokości 3 000 zł za pojedynek 1/16 Pucharu Polski z Górnikiem Zabrze, miała ona związek z odpaleniem rac.