Premier League: Grad bramek w meczu Boruca, historyczne zwycięstwo beniaminka

Artur Boruc wpuścił trzy bramki i otrzymał żółtą kartkę w meczu trzeciej kolejki Premier League. Bournemouth wygrało swoje pierwsze spotkanie w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Bartosz Zimkowski
Kapitalnie widowisko zobaczyli fani na Upton Park, ale gospodarze po wyśmienitym początku sezonu - zwycięstwo na Emirates Stadium z Arsenalem - spuścili z tonu. Doznali drugiej porażki w rozgrywkach i tym razem dali się ograć beniaminkowi Bournemouth. Goście z Arturem Borucem już do przerwy prowadzili 2:0 po dwóch golach Calluma Wilsona - warto wspomnieć, że były to pierwsze trafienia w historii klubu na najwyższym szczeblu rozgrywek.
Młoty na drugą odsłonę wyszły z zupełnie innym nastawieniem i w 53. minucie był remis. Najpierw Boruca pokonał strzałem z rzutu karnego Mark Noble, a po chwiliCheikhou Kouyate z kilku metrów doprowadził do remisu. Jednak londyńczycy nie poszli za ciosem i dwa kolejne gole zdobyli piłkarze Bournemouth. Hattrick ustrzelił Wilson, a także rezerwowy Marc Pugh wpisał się na listę strzelców. West Ham United po czerwonej kartce dla Carla Jenkinsona kończył mecz w osłabieniu, a mimo to Modibo Maiga zdołał jeszcze pokonać Boruca. Ostatecznie Bournemouth i tak wygrało 4:3.

Mniej goli, bo tylko jedną, wpuścił Łukasz Fabiański, jednak Swansea City nie wygrała swojego meczu. Łabędzie po trafieniu Bafetimbiego Gomisa prowadziły z Sunderlandem, który fatalnie zaczął nowe rozgrywki. Jednak gospodarze zdołali wyrównać za sprawą Jermaina Defoe. Pojedynek zakończył się remisem 1:1 i to pierwsze punkty Sunderlandu w obecnych rozgrywkach.