Premier League: Pierwsza wpadka Manchesteru United!

W 3. kolejce Premier League Manchester United po raz pierwszy stracił punkty. Zespół Louisa van Gaala tylko zremisował u siebie z Newcastle United!

Szymon Mierzyński
Czerwone Diabły mogły prowadzić już w 4. minucie, ale choć Wayne Rooney trafił do siatki, to sędzia nie uznał gola. Powód? Minimalny, wręcz centymetrowy spalony. Pierwsze fragmenty należały zdecydowanie do gospodarzy i wydawało się, że bramka wisi w powietrzu.Z upływem czasu Sroki opanowały jednak sytuację i same też zaczęły stwarzać zagrożenie. W 23. minucie faworyt miał mnóstwo szczęścia, bowiem po strzale głową Aleksandara Mitrovicia futbolówka zatrzymała się na poprzeczce.
Po zmianie stron ekipa Steve'a McClarena nie grała zbyt odważnie i skupiała się raczej na pilnowaniu remisu. Z każdą chwilą rósł napór miejscowych i kilka razy pod bramką Tima Krula było bardzo gorąco. W 73. minucie świetną okazję miał Juan Mata, ale fatalnie spudłował z ostrego kąta. Kilka chwil później holenderski golkiper kapitalnie zatrzymał strzał Javiera Hernandeza w sytuacji sam na sam.

W samej końcówce przewaga Czerwonych Diabłów była już miażdżąca, a w 91. minucie po główce Chrisa Smallinga przyjezdnych uratował słupek. Ostatecznie jednak defensywa Srok nie dała się "złamać" i mecz zakończył się wynikiem 0:0.

Po dwóch zwycięstwach z rzędu Manchester United po raz pierwszy w nowym sezonie stracił punkty. Newcastle natomiast zainkasowało drugie oczko i choć w sobotnie popołudnie mogło się czuć w pełni zadowolone, to wciąż czeka na premierowy triumf.

Manchester United - Newcastle United 0:0

Manchester United: Sergio Romero - Matteo Darmian (77' Antonio Valencia), Chris Smalling, Daley Blind, Luke Shaw, Morgan Schneiderlin, Bastian Schweinsteiger (59' Michael Carrick), Juan Mata, Adnan Januzaj (67' Javier Hernandez), Memphis Depay, Wayne Rooney.

Newcastle United: Tim Krul - Chancel Mbemba, Steven Taylor, Fabricio Coloccini, Massadio Haidara, Vurnon Anita, Jack Colback, Ayoze Perez (78' Cheick Tiote), Georginio Wijnaldum, Gabriel Obertan (69' Florian Thauvin), Aleksandar Mitrović (88' Papiss Cisse).

Żółte kartki: Matteo Darmian, Luke Shaw (Manchester United) oraz Massadio Haidara, Gabriel Obertan (Newcastle United).

Sędzia: Craig Pawson.

Sensacyjne doniesienia z Anglii: Manchester United rozmawia z Neymarem?