Wisła Kraków i ten przeklęty ostatni kwadrans

Kiedy zaczyna się ostatni kwadrans meczu, na kibiców Wisły Kraków pada blady strach. Odkąd Białą Gwiazdę prowadzi Kazimierz Moskal, w ostatnim fragmencie meczu krakowianie stracili już aż 14 punktów.

Maciej Kmita
Od 10 marca Kazimierz Moskal prowadził 13-krotnych mistrzów Polski w 20 ligowych spotkaniach, w których ci mogli zdobyć 60 punktów. Wiślacy zdobyli w nich tylko po 24 "oczka", co jest dopiero 10. wynikiem w lidze w branym pod uwagę okresie. Ekipa Moskala nie sięgnęła po drodze po 36 punktów i aż 14 z nich zgubiła, tracąc gole w ostatnim kwadransie gry.
Między 76. a 90. minutą krakowianie dopuścili do straty ośmiu bramek i każda z nich była opłakana w skutkach. W meczach ze Śląskiem Wrocław (0:1) i Jagiellonią Białystok (1:2) gole stracone przez Wisłę Moskala w ostatnim kwadransie zadecydowały o porażkach, a w pięciu innych spotkaniach odbierały Wiśle niemal pewne zwycięstwa. Mało tego, w wiosennych spotkaniach z Legią Warszawa (2:2), Pogonią Szczecin (2:2) i Jagiellonią (2:2) wiślacy wypuszczali zwycięstwo z rąk już w doliczonym czasie gry!

Za kadencji Moskala Wisła straciła 25 bramek, czyli gole stracone w ostatnim kwadransie gry stanowią niemal 1/3 tego bagażu. Z drugiej strony Biała Gwiazda Moskala sama w ostatnim fragmencie meczu zdobyła tylko dwie z 29 swoich bramek. W 86. minucie wiosennego spotkania z Pogonią Szczecin (2:2) do siatki Portowców trafił Mariusz Stępiński, dając Wiśle prowadzenie 2:1, które krakowianie zdążył jednak jeszcze odebrać Rafał Murawski. Z kolei w meczu 2. kolejki bieżącego sezonu z Lechem Poznań (2:0) Kolejorza w doliczonym czasie gry dobił Rafał Boguski.

Punkty stracone przez Wisłę Kraków Kazimierza Moskala w ostatnim kwadransie gry: