Zoria Ługańsk podbudowała się przed Legią Warszawa

W weekend wicemistrz Polski przegrał w Ekstraklasie. Lepiej poszło jego przeciwnikowi w eliminacjach Ligi Europy. Zoria Ługańsk została wiceliderem w rodzimej lidze.

Drużyny w Lidze ukraińskiej mają za sobą pięć kolejek. Zoria Ługańsk dorzuciła w niedzielę trzecie zwycięstwo do remisu oraz porażki i przesunęła się na drugie miejsce w tabeli. Za mistrza Dynamo Kijów, a przed Szachtara Donieck, który szykuje się do decydujących pojedynków o Ligę Mistrzów.
Gole w starciu z Czornomorćem Odessa padły w drugiej połowie. Po pierwszej, bezbramkowej Zoria ruszyła wściekle do ataku i w 47. minucie Ivan Petriak trafił z podania zmiennika - Serba Zeljko Ljubenovicia. Drugiego gola dorzucił Oleksandr Karavaev. Zoria była faworytem z uwagi na tabelę, historię spotkań i aktualną, nędzną formę Czornomorca i wywiązała się ze swojej roli.

Dwumecz z Legią Warszawa będzie drugim Zorii Ługańsk w tegorocznych eliminacjach Ligi Europy. W poprzedniej rundzie pokonała solidne, belgijskie RSC Charleroi aż 5:0. Pierwsze spotkanie z wicemistrzem Polski zostanie rozegrane w czwartek w Kijowie.

Czornomoreć Odessa - Zoria Ługańsk 0:2 (0:0)
0:1 - Ivan Petriak 47'
0:2 - Oleksandr Karavaev 56'

Czornomorec: Bezruk - Petko, Khocholava, Martynenko, Nemchainov - Filimonov (64' Slinkin), Shapoval - Kalitvintsev, Pereverza (73' Yavorskiy), Kovalets (54' Murashov) - Danchenko.

Zoria: Shevchenko - Opanansenko, Sivakov, Pilyavskiy, Kamenyuka - Gordienko (46' Ljubenović), Malinovskiy (63' Grechyshkin), Chaykovskiy (75' Lipartia) - Karavaev, Budkivsky, Petriak.

Żółte kartki: Petko, Shapoval (Czornomorec) oraz Shevchenko (Zoria).