Premier League: Skromne zwycięstwo Manchesteru United i duża kontrowersja

Manchester United z drugim zwycięstwem w nowym sezonie! Czerwone Diabły pokonały na wyjeździe Aston Villę 1:0, choć doszło też do sporej kontrowersji.

Szymon Mierzyński
Pojedynek na Villa Park - mimo że toczony w niezłym tempie - rozkręcał się dość długo, ale po niemrawym początku przewagę w polu uzyskali goście i w 29. minucie udało im się zadać cios. Po podaniu Juana Maty Adnan Januzaj łatwo zwiódł w polu karnym Micaha Richardsa, a następnie uderzył z ostrego kąta. Piłka odbiła się od Ciarana Clarka, wewnętrznej części dalszego słupka i ugrzęzła w siatce.Utrata bramki przebudziła ekipę Tima Sherwooda, która ruszyła do ataku i jeszcze przed zmianą stron mogła doprowadzić do wyrównania. Po rzucie rożnym nad poprzeczką główkował Richards, lecz spudłował głównie dlatego, że był wyraźnie przytrzymywany przez Matteo Darmiana. Sędzia Mike Dean tego nie dostrzegł i nie użył gwizdka, a powinien podyktować rzut karny, bo zawodnik The Villans wygrał walkę o pozycję i został ewidentnie sfaulowany.
Po przerwie gospodarze podkręcili tempo jeszcze bardziej, ale choć momentami spychali rywala pod jego bramkę, to mieli duży problem z oddaniem groźnego strzału. W 73. minucie mogli natomiast przegrywać 0:2. Po znakomitym prostopadłym podaniu Maty Memphis Depay miał przed sobą tylko Brada Guzana, lecz zabrakło mu zimnej krwi i w idealnej sytuacji posłał futbolówkę obok słupka.

W końcówce faworyt opanował sytuację w środkowej strefie i nie dopuszczał miejscowych do klarownych szans. Efekt? Spokojnie dowiózł skromne 1:0 do ostatniego gwizdka sędziego i po raz drugi z rzędu schodził z boiska w roli zwycięzcy. Podobnie jak w ubiegłotygodniowym starciu z Tottenhamem Hotspur, Czerwone Diabły nie porwały grą, lecz w inkasowaniu punktów są na razie bardzo konsekwentne.

Aston Villa - Manchester United 0:1 (0:1)
0:1 - Adnan Januzaj 29'

Aston Villa: Brad Guzan - Leandro Bacuna, Micah Richards, Ciaran Clark, Jordan Amavi, Jordan Veretout (78' Carlos Sanchez), Idrissa Gueye, Ashley Westwood, Jordan Ayew, Gabriel Agbonlahor, Scott Sinclair (59' Rudy Gestede).

Manchester United: Sergio Romero - Matteo Darmian, Chris Smalling, Daley Blind, Luke Shaw, Michael Carrick (60' Bastian Schweinsteiger), Morgan Schneiderlin, Juan Mata, Memphis Depay (82' Ashley Young), Adnan Januzaj (60' Ander Herrera), Wayne Rooney.

Żółte kartki: Jordan Ayew, Idrissa Gueye (Aston Villa) oraz Ander Herrera, Matteo Darmian (Manchester United).

Sędzia: Mike Dean.

Widzów: 42 200.

Transfery w Premier League: Chelsea szuka wzmocnień w tyłach, Man City pożegnał napastnika, Man Utd chce kolejne gwiazdy