Chelsea pokonała PSG mimo gola Ibrahimovicia, Falcao trafił z karnego w debiucie

The Blues w drugim występie w International Champions Cup odnieśli zwycięstwo po serii jedenastek. Decydującego karnego wykorzystał Thibaut Courtois, który pokonał Salvatore Sirigu.

Konrad Kostorz
Dla mistrzów Francji był to już trzeci występ podczas ICC po wcześniejszych zwycięstwach 3:2 nad Benfiką Lizbona oraz 4:2 nad ACF Fiorentiną. Podopieczni Jose Mourinho na początek swojego udziału w turnieju ulegli natomiast 2:4 New York Red Bulls.
W nocy z soboty na niedzielę polskiego czasu na Bank of America Stadium w Charlotte z wygranej cieszyli się Anglicy. W 25. minucie wynik otworzyli paryżanie - strzał Jean-Kevina Augustina zatrzymał się na słupku, ale z dobitką pośpieszył Zlatan Ibrahimović. Chelsea wyrównała po zmianie dzięki precyzyjnemu dośrodkowaniu Cesca Fabregasa i uderzeniu Victora Mosesa.

W 70. minucie na murawie pojawił się Radamel Falcao, dla którego był to debiut w nowym zespole. Kolumbijczyk nie zawiódł w serii rzutów karnych i zmusił do kapitulacji Salvatore Sirigu. Później nie popisał się Juan Cuadrado, ale Thibaut Courtois obronił uderzenia Jean-Christophe'a Bahebecka oraz Thiago Silvy, po czym zamienił na gola ostatnią jedenastkę.

30 lipca PSG zagra z Manchesterem United, z kolei londyńczyków dzień wcześniej czeka pojedynek z FC Barceloną.

Paris Saint-Germain - Chelsea Londyn 1:1 (1:0), k. 5:6
1:0 - Ibrahimović 25'
1:1 - Moses 65'