Sparingowo: Porażka GKS-u Tychy z Odrą Opole

W rozegranym na Stadionie Miejskim w Tychach meczu sparingowym miejscowy GKS przegrał z III-ligową Odrą Opole 2:3. Dla tyszan była to próba generalna przed inauguracją sezonu.

Łukasz Witczyk
Po tym jak GKS Tychy odpadł z Pucharu Polski sztab szkoleniowy tego klubu podjął decyzję o tym, by na tydzień przed inauguracją ligowych zmagań rozegrać mecz kontrolny. Rywalem Trójkolorowych była Odra Opole i to właśnie piłkarze III-ligowca otworzyli wynik spotkania.
W 27. minucie Damian Ałdaś pokonał z rzutu karnego Pawła Florka. Tuż przed przerwą golkiper GKS-u Tychy po raz drugi musiał wyjmować piłkę z bramki, a autorem gola był Rafał Brusiło. W przerwie trenerzy obu drużyn dokonali zmian w składach, a po wznowieniu gry do głosu zaczęli dochodzić gospodarze.

W 52. minucie pierwszego gola dla GKS-u zdobył Marcin Wodecki, który wpadł w pole karne opolan i płaskim strzałem nie dał szans bramkarzowi. Jednak już 8 minut później zespół z Opolszczyzny zdobył trzecią bramkę. Była to jedna z nielicznych akcji Odry, lecz Bartosz Włodarczyk nie dał szans Florkowi. Wynik meczu samobójczym trafieniem ustalił Mateusz Peroński.

Dla GKS-u Tychy był to ostatni sparing przed inauguracją rozgrywek II ligi. W sobotę podopieczni Kamila Kieresia zmierzą się na własnym stadionie z Wisłą Puławy. Początek meczu zaplanowano na godzinę 19:30.

GKS Tychy - Odra Opole 2:3 (0:2)
0:1 - Ałdaś (k) 27'
0:2 - Brusiło 43'
1:2 - Wodecki 52'
1:3 - Włodarczyk 60'
2:3 - Peroński (s) 83'

GKS Tychy: Florek (72' Igaz) - Krzycki (75' Łęszczak), Tanżyna (46' Boczek), S. Gancarczyk, Mączyński (65' Marcin Grzybek) - Szczęsny (75' Nieśmiałowski), Glanowski (46' Biskup), Bukowiec (65' Zganiacz), Grzeszczyk (46' Dymowski), Radzewicz (46' Wodecki) - Nieśmiałowski (46' Duda).

Odra Opole: Kleemann (46' Weinzettel) - Bella (46' Droszczak), Bodzioch (46' Michniewicz), Gawron (68' W. Gancarczyk), Kolanko (46' Kowalski), Wepa (46' Peroński), Ałdaś (46' Grochowski), W. Gancarczyk (46' Niemczyk), Brusiło (46' Włodarczyk), M. Gancarczyk (46' Sobczyński), Wolny (68' M. Gancarczyk).

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!