Sparingowo: Sandecja ograła Poroniec

Piłkarze z Nowego Sącza zanotowali drugie zwycięstwo podczas letnich przygotowań. Mecz z III-ligowcem z Poronina zakończył się wynikiem 2:1. Był to ostatni sprawdzian przed meczem Pucharu Polski.

Krzysztof Niedzielan
Wyjazdowe spotkanie z III-ligową Wisłą Sandomierz zaplanowane jest na niedzielę. Wtedy też odmienioną Sandecję czeka pierwsze spotkanie o stawkę w sezonie 2015/2016.
Wyjściowa jedenastka w sparingu może być tą, którą trener Robert Kasperczyk wystawi w niedzielę, ale trzeba przyznać, że zwycięstwo zapewnił sądeczankom rezerwowy. Bartłomiej Dudzic wpisał się na listę strzelców w 70. i 86. minucie. Pierwsze trafienie to efekt kilkudziesięciometrowego rajdu z piłką i precyzyjnego strzału z pola karnego. Drugi gol padł po centrze Adriana Danka i strzale głową.

Bramkę dla Porońca Poronin strzelił w I połowie Janusz Wolański. Były gracz Kolejarza Stróże strzelił głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, a w tej sytuacji nie popisał się Marek Kozioł. Biało-czarni powinni zwyciężyć wyżej, ale gol Macieja Małkowskiego nie został uznany z powodu spalonego, a dobrych okazji nie wykorzystali Bartosz Sobotka i Arkadiusz Aleksander. Bliski szczęścia w drugiej części był też Sebastian Szczepański, którego mocny strzał z dystansu minimalnie minął słupek.

Podczas sparingu szansę na pokazanie swoich umiejętności dostali młodzi gracze Sandecji. Dariusz Łukasik występował ostatnio na wypożyczeniu w IV-ligowej Barciczance Barcice. Na boisku pojawił się też junior Wiktor Nowak z zespołu rezerw.

Sandecja Nowy Sącz - Poroniec Poronin 2:1 (0:1)

Sandecja Nowy Sącz: Marek Kozioł (46' Łukasz Radliński) - Marcin Makuch (46' Michał Szeliga), Dawid Szufryn (80' Dariusz Łukasik), Przemysław Szarek (46' Mateusz Bartków), Kamil Słaby - Bartosz Sobotka (75' Adrian Danek), Matej Nather (60' Bartłomiej Kasprzak), Grzegorz Baran (83' zawodnik testowany), Łukasz Nowak (60' Sebastian Szczepański), Maciej Małkowski (55' Bartłomiej Dudzic) - Arkadiusz Aleksander (80' Wiktor Nowak).