Sparingowo: Porażka Podbeskidzia Bielsko-Biała z MFK Rużomberok

W rozegranym w Dankowicach meczu sparingowym Podbeskidzie Bielsko-Biała przegrało z MFK Rużomberok 1:2. Jedynego gola dla Górali zdobył Robert Demjan.

Łukasz Witczyk
Dla Podbeskidzia Bielsko-Biała był to przedostatni mecz sparingowy przed inauguracją rozgrywek ligowych. Górale na piątek mieli zaplanowane dwie potyczki, a ich pierwszym rywalem był słowacki MFK Rużomberok. Bielszczanie lepiej rozpoczęli mecz z przeciwnikiem zza południowej granicy. Już w 10. minucie dośrodkowanie z rzutu wolnego Mateusza Możdżenia wykorzystał Robert Demjan, który otworzył wynik spotkania.
W dalszej fazie gra się wyrównała, a goście próbowali odrobić straty. Zespół ze Słowacji dopiął swego w 40. minucie i pierwsza połowa zakończyła się remisem 1:1. Po przerwie Górale nie zdołali sforsować defensywy rywali. Z kolei Słowacy coraz odważniej atakowali i w 74. minucie zdobyli drugą bramką. Uderzeniem z woleja Wojciecha Kaczmarka pokonał Anatol Cheptine.

Podbeskidzie Bielsko-Biała - MFK Rużomberok 1:2 (1:1)
1:0 - Robert Demjan 10'
1:1 - Jan Maslo 40'
1:2 - Anatol Cheptine 74'

Skład Podbeskidzia Bielsko-Biała: Wojciech Kaczmarek - Marek Sokołowski (46' Krzysztof Łaciak), Celestine Lazarus, Kristian Kolcak, Robert Mazan - Damian Chmiel, Kohei Kato, Anton Sloboda, Frank Adu Kwame, Mateusz Możdżeń - Robert Demjan (46' Kamil Jonkisz).