Sparingowo: GKS Katowice pokonany przez Zagłębie Sosnowiec

Piłkarze beniaminka I ligi pokonali GKS Katowice po bramkach Łukasza Matusiaka i Tomasza Szatana. Dla Zagłębiaków był to już drugi sparing, w dodatku drugi zwycięski.

Olga Krzysztofik
Obie drużyny zmierzyły się w meczu kontrolnym przy Bukowej. W pierwszych minutach lepiej prezentowali się goście, lecz katowiczanie dzielnie dotrzymywali im kroku, przedostając się środkiem boiska w sektor pola karnego rywali. W 26. minucie nowy zawodnik Zagłębia, Tomasz Margol, zdecydował się na zaskakujący strzał, który świetnie obronił Rafał Dobroliński.
Natomiast w 32. minucie prostopadłym podaniem popisał się Wojciech Trochim, a Grzegorz Goncerz próbował przelobować Wojciecha Fabisiaka, lecz próba ta okazała się mało skuteczna. Chwilę później Goncerz ponownie wyprowadził groźny atak, który zatrzymał Fabisiak. Przed przerwą bramkę zdobyło Zagłębie, w ostatniej akcji z rzutu rożnego dośrodkował Sebastian Dudek, a Łukasz Matusiak wykończył działo. Od początku drugiej połowy sosnowiczanie atakowali, tuż po przerwie Łukasz Tumicz w trudnej sytuacji próbował skierować głową piłkę do siatki, lecz uprzedziła go defensywa GKS-u. Ślązacy wyrównali w 76. minucie, a to za sprawą Victora Zapaty. Jednak Zagłębiacy zdołali wydrzeć zwycięstwo w tym spotkaniu. Marcin Sierczyński podał do dobrze ustawionego Tomasza Szatana, który bez problemów pokonał Mateusza Kuchtę. Dla Zagłębia jest to już drugie sparingowe zwycięstwo, wcześniej piłkarze Romualda Szukiełowicza rozbili Górnika Wojkowice aż 10:0.

W szeregach obu drużyn nie zabrakło testowanych zawodników. GKS sprawdzał Aleksandra Januszkiewicza i Victora Zapatę, natomiast Zagłębie Milana Dajicia oraz dwóch Hiszpanów, Adria Romeu Forcadellę i Eriza Garcię Cabezasa. Warto odnotować debiut w barwach katowickiej drużyny Mateusza Kuchty i Filipa Burkhardta.

GKS Katowice - Zagłębie Sosnowiec 1:2 (0:1)

Bramki:
0:1 - Łukasz Matusiak 45'
1:1 - Victor Zapata 76'
1:2 - Tomasz Szatan 88'

GKS Katowice:

I połowa: Dobroliński - Czerwiński, Kamiński, Jurkowski, Pietrzak - Bębenek, Pielorz, Trochim, Burkhardt, Szołtys - Goncerz.

II połowa: Kuchta - Frańczak, Leimonas, Jurkowski, Jurek - Januszkiewicz, Duda, Bętkowski, Wołkowicz - Kowal, Zapata.

Zagłębie Sosnowiec:

I połowa: Fabisiak - Sołowiej, Markowski, Budek - Matusiak, Margol - Pribula, Dudek, Zaradny - Eriz, Dajić.

II połowa: Gąsiński - Sierczyński, Koprucki, Ninković - Fonfara, Szatan - Ryndak, Mizgała, Tylec - Tumicz, Romeu.