Pomocnik Zagłębia Sosnowiec: Wiele osób skreśliło nas z walki o awans

Po słabej inauguracji rundy wiosennej sosnowieccy piłkarze odżyli i zaliczyli serię czternastu meczów bez porażki, którą zwieńczyli awansem do I ligi. Tym samym zrealizowali przedsezonowy cel.

Olga Krzysztofik
Runda jesienna była w wykonaniu Zagłębia Sosnowiec słabsza, a przez prezesa klubu Marcina Jaroszewskiego występy drużyny zostały ocenione negatywnie. Okres przygotowawczy do wiosny został mocno przepracowany przez piłkarzy, którzy zapowiadali walkę o awans - znalezienie się w I lidze było bowiem ich przedsezonowym celem.
Jednak inauguracja rundy wiosennej była daleka od oczekiwań zarówno zespołu, jak i włodarzy. Drużyna w słabym stylu przegrała z Okocimskim Brzesko 0:1, a po spotkaniu z funkcją pierwszego trenera pożegnał się Mirosław Smyła. Zagłębie objął trenerski tercet w składzie Robert Stanek - Artur Derbin - Tomasz Łuczywek, który odmienił zespół na lepsze.

Sosnowiczanie grali skuteczniej, w ich grze widać było wolę walki i determinację, by odwrócić losy spotkania nawet w jego ostatnich minutach. Efektem zmiany mentalności drużyny były wyniki. Ostatecznie licznik Zagłębia zatrzymał się na czternastu pojedynkach bez porażki.

- Nie da się ukryć, że po pierwszym meczu w Brzesku było wiele osób, które nas skreśliło z tabeli, z walki o ten awans. Bardzo się cieszymy, że udało nam się udowodnić wszystkim, że jesteśmy w stanie, że wytrwaliśmy w dążeniu do awansu. Myślę, że z przekroju całego sezonu zasłużenie znajdujemy się w I lidze - powiedział Hubert Tylec.

Ostatnia kolejka II ligi toczyła się w upalną pogodę, co odczuwali piłkarze. Zagłębie podejmowało w niedzielę Puszczę Niepołomice, która w pierwszych 15-20 minutach narzuciła mocne tempo ataku. Jednak począwszy od 35. minuty tempo gry spadło, a konfrontacja zakończyła się bezbramkowym remisem. Taki rezultat dał sosnowiczanom upragniony awans.

- Taka pogoda nie sprzyja graniu w piłkę. Prawda jest taka, że nawet gdy się siedzi, to jest gorąco, a co dopiero, gdy przebiegnie się dłuższy dystans w szybszym tempie. Myślę, że mecz nie porwał. Ale dopisała publiczność, dostaliśmy to, co chcieliśmy - jesteśmy w I lidze - zaznaczył pomocnik Zagłębia Sosnowiec, które przy pełnym stadionie wywalczyło awans na zaplecze ekstraklasy.

Zagłębie Sosnowiec świętowało razem z kibicami. "Niedługo będziemy cieszyć się z następnego awansu" (foto + wideo)

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!