Trzy gole na koniec - relacja z meczu Wigry Suwałki - Wisła Płock

Trzy bramki obejrzeli kibice obecni na ostatnim meczu sezonu w Suwałkach. Wigry prowadziły z Wisłą Płock 1:0, ale wygranej nie potrafiły dowieźć do końca.

Michał Piegza
Kibice obecni na ostatnim meczu sezonu rewelacyjnego beniaminka Wigier Suwałki z nieskutecznie walczącą o ekstraklasę Wisłą Płock w pierwszej części setnie się wynudzili.Akcje gości starał się rozruszać Dawid Jabłoński, ale poza kilkoma strzałami wprost w bramkarza niewiele z tego wynikało. Groźnie było w 17. minucie, kiedy do dośrodkowania wspomnianego Jabłońskiego trzy metry przed bramką nie doszedł Krzysztof Janus. Osiem minut później tuż ponad poprzeczką przymierzył Dimitar Iliew, a chwilę później nieznacznie pomylił się Piotr Wlazło.
Gospodarze w pierwszej części nastawili się na grę w defensywie i czekali na swoją szansę. Doczekali się jej po zmianie stron. Po godzinie gry piłka została dograna przez niemal całe pole karne do Michała Kopczyńskiego, a ten pewnym strzałem wyprowadził gospodarzy na prowadzenie.

Strata gola zmobilizowała Nafciarzy, którzy szybko wyrównali. W 67. minucie dośrodkował Cezary Stefańczyk, głową uderzał Mikołaj Lebedyński, bramkarz odbił piłkę końcami palców, ale wobec dobitki Iliewa był bezradny.

Przyjezdni poszli za ciosem i w 79. minucie objęli prowadzenie. Piłkę dogrywał Krzysztof Janus, a do siatki trafił Piotr Darmochwał. Kilka minut później strzelec gola mógł trafić po raz kolejny do siatki, ale po dograniu Iliewa uderzył w słupek.

Wigry Suwałki - Wisła Płock 1:2 (0:0
1:0 - Michał Kopczyński 60'
1:1 - Dimitar Iliew 67'
1:2 - Piotr Darmochwał 79'

Wigry: Karol Salik - Artur Bogusz, Adrian Karankiewicz, Tomasz Jarzębowski (46' Maciej Wichtowski), Jakub Bartkowski, Michał Kopczyński, Aleksandar Atanacković, Bartosz Biel, Łukasz Moneta (76' Mateusz Żebrowski), Kamil Zapolnik (37' Maksims Rafalskis), Kamil Adamek.

Wisła: Bartosz Kaniecki - Cezary Stefańczyk, Przemysław Szymiński, Marko Radić, Fabian Hiszpański (62' Piotr Darmochwał), Jacek Góralski, Piotr Wlazło, Krzysztof Janus, Dawid Jabłoński (46' Kamil Rozmus), Dimitar Iliew, Mikołaj Lebedyński (87' Adam Radwański).

Żółte kartki: Moneta, Karankiewicz, Atanacković (Wigry) oraz Jabłoński, Rozmus (Wisła).

Sędzia: Piotr Idzik (Poznań).