Trener Rozwoju Katowice: Chłopcy żałują takiego zakończenia

Katowiccy piłkarze i ich kibice już cieszyli się z wygranej, gdy niespodziewanie Znicz doprowadził do remisu. - Koncentracji nie zabrakło - zapewnił szkoleniowiec Rozwoju, Marek Koniarek.

Olga Krzysztofik
Niedzielne spotkanie w Katowicach przebiegało w nerwowej atmosferze, choć początkowo nie było to porywające widowisko, to w drugiej połowie sygnały do ataku dawał kapitan gospodarzy, Tomasz Wróbel.
To właśnie jego świetna asysta otworzyła drogę do bramki Sebastianowi Gielzie. Tym sposobem w 87. minucie wszyscy na stadionie ogromnie się cieszyli - począwszy od piłkarzy, przez sztab szkoleniowy i skończywszy na kibicach, którzy licznie zgromadzili się tego dnia na trybunach.

Jednak ta euforia nie potrwała długo, w 90. minucie Maciej Górski zdecydował się na indywidualny rajd prawą stroną, który zakończył się pokonaniem Bartosza Solińskiego. Na tablicy pojawił się remis 1:1, a w szeregach katowiczan nastrój uległ natychmiastowej zmianie.

Po meczu zawodnicy Rozwoju długo siedzieli w szatni, próbując zrozumieć wydarzenia na murawie. - Przede wszystkim chciałem podziękować chłopakom, grali do końca. Ciężko napracowaliśmy się, żeby zdobyć tę bramkę. Zdobyliśmy ją w 87. minucie, ale nie udało się dowieźć tego prowadzenia do końca. Szkoda. Bardzo żałujemy tego punktu. Chłopcy w szatni siedzą i żałują takiego zakończenia. Taka jest piłka. Niestety, nieraz dostawaliśmy bramki na sam koniec. Jeszcze jest jeden mecz i na pewno będziemy walczyć - powiedział tuż po spotkaniu Marek Koniarek.

Piłkarze Znicza Pruszków mogli zakończyć pojedynek mocnym uderzeniem i zwycięstwem, gdyż w ostatniej akcji w doliczonym czasie gry wykonywali rzut wolny, decydując się na bezpośredni strzał na bramkę, lecz piłka minimalnie minęła słupek.

Czy w obliczu euforii po zdobytym golu Ślązakom zabrakło potem koncentracji? - Koncentracji nie zabrakło. Po prostu Winiarczyk wcześniej poprosił o zmianę i musiałem to przemeblować. Tak jak mówię, bramki wpadają w ostatnich minutach, w doliczonym czasie. Myślę, że chłopcy byli skoncentrowani do końca, ale taka jest piłka... Wpadło i skończyło się remisem - ubolewał trener Rozwoju Katowice.

Katowiczanie wciąż mają szansę na wywalczenie awansu na zaplecze ekstraklasy, jak i na znalezienie się w barażach o I ligę. W ostatniej kolejce zmierzą się na wyjeździe z Nadwiślanem Góra. Myśląc o bezpośrednim awansie Rozwój musi wygrać i liczyć na korzystne wyniki pozostałych spotkań.

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!