Litwa: Kolejny hat-trick Jakuba Wilka

W czwartkowym meczu 14. kolejki litewskiej ekstraklasy z FC Stumbras (4:0) trzy asysty zaliczył Jakub Wilk z Żalgirisu Wilno.

Maciej Kmita

W I połowie z dwóch podań polskiego skrzydłowego skorzystał Linas Pilibaitis. Litwin najpierw trafił nogą po płaskim zagraniu z lewego skrzydła, a potem głową na gola zamienił centrę Wilka z prawego skrzydła. Z kolei w 82. minucie po dośrodkowaniu Polaka z prawej strony pola karnego głową bramkarza rywali pokonał Kristis Andreou.

Co ciekawe, to drugi hat-trick Wilka w drugim ligowym występie z rzędu. Identycznym wyczynem popisał się w 12. serii spotkań- w 13. kolejce pauzował. Po 12. ligowych występach w sezonie 2015 Wilk ma na koncie już dziewięć asyst, a jego dorobek uzupełniają trzy gole. Żalgiris z 39 punktami na koncie jest liderem litewskiej ekstraklasy.

FC Stumbras Kowno - Żalgiris Wilno 0:4 (0:2)
0:1 - Pilibaitis
0:2 - Pilibaitis
0:3 - Andreou 82'
0:4 - Andreou 85'