Polska w budowie...: Gdańsk wzięty, wiosna bez twierdz w T-ME

Nie ma już w T-Mobile Ekstraklasie twierdzy, która nie zostałaby zdobyta w rundzie wiosennej. Ostatnim bastionem gospodarzy była gdańska PGE Arena, ale i ona padła w 34. kolejce.

Maciej Kmita
Lechia Gdańsk była niepokonana przed własną publicznością od 8 listopada minionego roku. W dziewięciu kolejnych ligowych meczach na PGE Arenie zdobyła 21 z 27 możliwych punktów (6-3-0), a jej serię przerwał w niedzielę Lech Poznań, czyli najlepszy w bieżącym sezonie zespół T-ME na wyjeździe. To pierwsza domowa porażka gdańszczan pod wodzą Jerzego Brzęczka.
Po upadku PGE Areny najdłużej niezdobytą twierdzą T-ME jest teraz stadion Jagiellonii Białystok. Drużyna Michała Probierza po raz ostatni przegrała przy Słonecznej 1 marca, a w kolejnych sześciu spotkaniach zdobyła 14 punktów (4-2-0). W 34. kolejce w niesamowitych okolicznościach pokonała u siebie Wisłę Kraków 2:1, choć jeszcze do 87. minuty przegrywała 0:1.

Drugiej z rzędu domowej porażki doznała Pogoń Szczecin, a trzecim zespołem, który w 34. serii nie zdobył ani jednego punktu przed własną publicznością, jest Ruch Chorzów. Szczecin zdobyła Legia Warszawa, a Niebieskich w pojedynkę rozstrzelał Arkadiusz Piech.