Ostatnia prosta Zagłębia w walce o awans. "Tabela liczy się tylko raz, na sam koniec sezonu"

W rundzie wiosennej sosnowiczanie radzą sobie bardzo dobrze, aktualnie są liderem II-ligowej tabeli, mając za sobą serię dziewięciu meczów bez porażki. Ich najbliższym rywalem jest Wisła Puławy.

Olga Krzysztofik
Odkąd sosnowiecką drużynę przejął trenerski tercet w składzie Robert Stanek - Artur Derbin - Tomasz Łuczywek w Sosnowcu coraz głośniej można mówić o walce o awans na zaplecze ekstraklasy. Piłkarze spisują się bowiem bardzo dobrze, mają za sobą serię dziewięciu meczów bez porażki.
Obecnie Zagłębie Sosnowiec jest liderem II-ligowej tabeli, mimo że w ostatniej kolejce tylko zremisowała z Górnikiem Wałbrzych. - Tabela liczy się tylko raz, na sam koniec sezonu. Teraz mamy taki moment, można powiedzieć jak w siatkówce, gdy w trakcie seta cały czas walczy się o punkty, ale te kluczowe są w samej końcówce. Tak samo teraz jest taki moment Zagłębia, ostatnie pięć spotkań przed nami, które będą kluczowe dla losów tej ligi. Mamy nadzieję, że z tej bitwy wyjdziemy zwycięsko - zaznaczył Jakub Arak, napastnik Zagłębia. W najbliższą sobotę sosnowiczanie zmierzą się z Wisłą Puławy. W pierwszym meczu obu drużyn w bieżącym sezonie padł remis, a bramki zdobywali Mateusz Wrzesień (w 1. minucie) oraz Konrad Nowak (w 6. minucie). W rundzie wiosennej obie ekipy mają dobre passe, Wisła przegrała tylko dwukrotnie, zremisowała trzy spotkania, a zwyciężała pięciokrotnie, w tym wysoko 4:2 pokonując Energetyk ROW Rybnik i Stal Stalową Wolę. W Sosnowcu zdają sobie sprawę z klasy najbliższego rywala.

- Skupiamy się przede wszystkim na sobie, jesteśmy świadomi własnej wartości, ciężko pracujemy na treningach. Mimo że Wisła w tabeli wiosennej jest w czołówce, potrafiła wysoko wygrać z Błękitnymi czy Stalą Stalowa Wola, nie boimy się ich. Patrzymy na siebie, jedziemy do Puław zagrać dobre spotkanie, bo wiemy, że nas na to stać - podkreślił Arak.

Spotkanie pomiędzy Wisłą Puławy a Zagłębiem Sosnowiec zostanie rozegrane w sobotę 16 maja, początek został zaplanowany na godzinę 20.

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!