Wisła płynie do T-Mobile Ekstraklasy? - relacja z meczu Miedź Legnica - Wisła Płock

Wisła Płock pokonała w Legnicy miejscową Miedź i zrobiła kolejny ważny krok w kierunku awansu do T-Mobile Ekstraklasy. Płocczanie sprawę wyniku załatwili w pierwszych ośmiu minutach spotkania.

Artur Długosz
Już przed meczem Janusz Kudyba, trener Miedzi Legnica mówił: Musimy się wznieść na wyżyny, żeby zdobyć punkty, bo Wisła to mocny rywal. Szkoleniowiec gospodarzy sobotnich zawodów szybko jednak dodał, że wreszcie może mieć pole manewru w defensywie, co miało mieć wpływ na grę jego podopiecznych.
Pierwsze minuty potyczki ustawiły jednak to spotkanie. Miedzianka otrzymała dwa ciosy, po których - uprzedzając fakty - nie podniosła się do końca spotkania. W 4. min na prowadzenie Wisłę wyprowadził Krzysztof Janus, który wykorzystał rzut karny po faulu Grzegorza Bartczaka na Piotrze Darmochwale. Legniczanie nie zdążyli się otrząsnąć po stracie gola, a już było 2:0 dla gości - w 8. min z rzutu rożnego w pole karne Miedzi dośrodkował Stefańczyk, a strzałem głową piłkę w siatce umieścił Mikołaj Lebedyński.

Legniczanie natychmiast ruszyli do ataku, chcąc szybko odrobić stratę. Strzegący płockiej bramki Seweryn Kiełpin zachował do przerwy czyste konto. Gospodarze okazje, które sobie stworzyli, seryjnie bowiem marnowali.

Po przerwie sytuacja na boisku zbytnio nie uległa zmianie. Legniczanie cały czas starali się strzelić kontaktowego gola, Wisła natomiast skupiła się na bronieniu dostępu do własnej bramki, co przy sporej pomocy bramkarza wychodziło jej bardzo dobrze. Ostatecznie zespół z Płocka zwyciężył w Legnicy 2:0 i potwierdził, że w tym sezonie mierzy w T-Mobile Ekstraklasę.

Miedź Legnica - Wisła Płock 0:2 (0:2)
0:1 - Krzysztof Janus (k.) 4'
0:2 - Mikołaj Lebedyński 8'

Miedź Legnica: Dawid Smug - Grzegorz Bartczak, Tomasz Midzierski, Kevin Lafrance, Adrian Woźniczka - Adrian Cierpka (89' Kamil Zieliński), Radosław Bartoszewicz (40' Yannick Kakoko) - Marcin Garuch, Tadas Labukas (72' Adam Wasilewski), Mateusz Szczepaniak - Wojciech Łobodziński.

Wisła Płock: Seweryn Kiełpin - Cezary Stefańczyk, Przemysław Szymiński, Marko Radić, Patryk Stępiński - Jacek Góralski, Piotr Wlazło - Krzysztof Janus (87' Maciej Kostrzewa), Piotr Darmochwał, Dimitar Iliew (76' Piotr Ruszkul) - Mikołaj Lebedyński (65' Marcin Krzywicki).

Żółte kartki: Radosław Bartoszewicz, Marcin Garuch (Miedź) oraz Cezary Stefańczyk (Wisła).

Sędzia: Mateusz Złotnicki (Lublin).

Widzów: 2300.

Czy Wisła Płock awansuje w tym sezonie do T-Mobile Ekstraklasy?