Ligue 1: Paris Saint-Germain wygrało zaległy mecz i jest liderem

Paris Saint-Germain liderem Ligue 1! W zaległym spotkaniu z FC Metz mistrz Francji wywiązał się z roli faworyta i teraz ma trzy punkty przewagi nad Olympique Lyon.

Szymon Mierzyński

Pierwotnie - w ramach 32. kolejki - oba zespoły miały się spotkać w połowie kwietnia, ale wtedy podopieczni Laurenta Blanca walczyli z SC Bastią w finale Pucharu Ligi Francuskiej i zdobyli to trofeum, wygrywając 4:0.

We wtorek tak efektownie nie zwyciężyli, lecz i tak pokonali rywala ze strefy spadkowej bez większego trudu. Do przerwy było 2:0. Wynik otworzył uderzeniem przy słupku Marco Verratti, a następnie do siatki trafił Edinson Cavani. Przy obu tych bramkach asystował Javier Pastore.
Po zmianie stron Modibo Maiga udanie sfinalizował kontratak i dał gościom gola kontaktowego, jednak ostatnie słowo należało do faworyta. W 77. minucie Pastore zaliczył trzecią asystę, a po jego podaniu golkipera przyjezdnych pokonał Gregory van der Wiel.

Zawodnicy Laurenta Blanca zainkasowali pełną pulę i awansowali na 1. miejsce w tabeli Ligue 1. Aktualnie mają trzy punkty przewagi nad Olympique Lyon.

Paris Saint-Germain - FC Metz 3:1 (2:0)
1:0 - Marco Verratti 25'
2:0 - Edinson Cavani 42'
2:1 - Modibo Maiga 53'
3:1 - Gregory van der Wiel 77'

Paris Saint-Germain: Nicolas Douchez - Gregory van der Wiel, Thiago Silva, David Luiz, Lucas Digne, Marco Verratti, Thiago Motta (65' Adrien Rabiot), Blaise Matuidi (85' Marquinhos), Javier Pastore, Edinson Cavani, Ezequiel Lavezzi (76' Lucas).

FC Metz: Anthony Mfa Mezui - Romain Metanire, Guido Milan (60' Jeremy Choplin), Jose Luis Palomino, Kein Lejeune, Ahmed Kashi, Ferjani Sassi (72' Cheikh Doukoure), Bouna Sarr, Florent Malouda, Yeni N'Gbakoto (65' Fakhreddine Ben Youssef), Modibo Maiga.

Żółte kartki: Marco Verratti (Paris Saint-Germain) oraz Ferjani Sassi (FC Metz).