Ligue 1: Kolejna asysta Kamila Grosickiego, Bordeaux znów straciło punkty

W trzecim meczu z rzędu asystę zaliczył Kamil Grosicki! Ekipa Polaka w szczęśliwych okolicznościach zgarnęła komplet punktów w starciu z Niceą.

Igor Kubiak
Igor Kubiak

Dobrą passę kontynuuje Kamil Grosicki, który zaliczył asystę w trzecim kolejnym ligowym meczu. Polak wyszedł w podstawowym składzie Stade Rennes w konfrontacji z Niceą i tuż po przerwie miał udział przy wyrównującej bramce autorstwa Sanjina Prcicia. Gola na wagę kompletu oczek w doliczonym czasie gry zdobył Anders Konradsen. Dla Rennes było to 3 zwycięstwo w 4 ostatnich meczach. Polak grał do 80 minuty. Został zmieniony przy stanie 1:1 przez Pedro Henrique.

Od Europy oddala się Bordeaux, które niespodziewanie zremisowało na własnym boisku z przedostatnim Metz. Outsider wyszedł na prowadzenie w pierwszej połowie po trafieniu Ferjaniego Sassiego, który wykorzystał świetnie zagranie Florenta Maloudy. Gospodarze długo nie mogli przełamać defensywy gości i dopiero Wahbi Khazri skutecznie wykonał rzut wolny.

Do strefy spadkowej Evian, które przegrało z Bastią po dublecie w drugiej części gry Francoisa Kamano. Tymczasem swojego 14 gola w tym sezonie zdobył czwarty najlepszy strzelec Ligue 1, Claudio Beauvue, który poprowadził Guingamp do wyjazdowego zwycięstwa nad Caen.

Girondins Bordeaux - FC Metz 1:1 (0:1)
0:1 - Sassi 24
1:1 - Khazri 83

SM Caen - EA Guingamp 0:2 (0:0)
0:1 - Beauvue 49
0:2 - Marveaux 66

Evian Thonon Gaillard - SC Bastia 1:2 (1:0)