Carlo Ancelotti: Remis 0:0 to wynik najlepszy z najgorszych, zasłużyliśmy na więcej

Trener Królewskich przyznał, że nie jest zadowolony z remisu w wyjazdowym pojedynku z Atletico. Stwierdził przy tym, iż z przebiegu meczu jego drużyna zasłużyła na bardziej korzystny rezultat.

Konrad Kostorz
Real Madryt w czwartej kolejnej wizycie na Vicente Calderon nie znalazł drogi do bramki Atletico. Tym razem Los Blancos potrafili stwarzać dogodne okazje, ale między słupkami kapitalnie spisywał się Jan Oblak. - Rozegrał bardzo dobre zawody, szybko wychodził z bramki i potrafił skracać kąt. Jeśli chodzi o sytuację Bale'a, to wszystko zrobił dobrze, ale golkiper znakomicie interweniował - przyznał Carlo Ancelotti.
- Szczególnie w pierwszej połowie zasłużyliśmy na więcej niż tylko remis. Przed przerwą graliśmy znakomicie, po zmianie stron mecz miał już inny przebieg, ponieważ Atletico zaczęło bardziej naciskać. Wynik nie jest dobry, a remis 0:0 na wyjeździe to rezultat najlepszy z najgorszych - ocenił szkoleniowiec Królewskich, cytowany przez bernabeudigital.com.

Ancelotti przed rozpoczęciem dwumeczu zapowiedział, że nie wyklucza, iż w obu pojedynkach padną remisy. - W rewanżu musimy powtórzyć występ z Vicente Calderon. Graliśmy dobrze, jednak nie potrafiliśmy wykańczać akcji, a Atletico to jedna z najlepszych na świecie drużyn w defensywie. Przed własną publicznością będziemy mieć szanse do zdobycia goli, ale wciąż możemy przejść dalej przy dwóch remisach - stwierdził Włoch.

LM: Bramkarz Atletico zatrzymał Królewskich w derbach! Juventus krok bliżej półfinału