Primera Division: Celta Vigo strzeliła 6 goli! Świetny występ 19-latka

Interesujący przebieg miały dwa ostatnie sobotnie spotkania Primera Division. Celta Vigo wygrała 6:1, a nowy trener Almerii zaliczył premierowe zwycięstwo.

Igor Kubiak
Igor Kubiak

Już w 23 sekundzie spotkania pomiędzy Celtą Vigo i Rayo Vallecano na listę strzelców wpisał się napastnik gości - Manucho. Błyskawicznie stracona bramka tylko rozsierdziła miejscowych graczy, którzy jeszcze przed przerwą z nawiązką odrobili straty. Ostatecznie zakończyło się wynikiem 6:1, a na największe brawa zasłużył Santi Mina. 19-letni napastnik zdobył 4 gole i były to jego premierowe trafienia w tym sezonie! Ponadto Joaquin Larrivey dołożył dublet, a aż 3 asysty na swoim koncie zapisał Nolito. Była to pierwsza domowa wygrana Celty od pokonania Atletico Madryt w połowie lutego.

W meczu o 6 punktów pomiędzy Almerią i Granadą górą gospodarze. Tym samym swoje premierowe zwycięstwo w nowym zespole zaliczył trener Sergi Barjuan, który musiał debiutować przeciwko FC Barcelonie. Ze słabszym rywalem jego ekipa odniosła pewne zwycięstwo 3:0 po dublecie Thomasa Parteya i golu Javiera Espinozy. Najwięcej spustoszenia pod bramką Granady siał jednak Wellington Silva, okrzyknięty bohaterem meczu.

Dzięki zwycięstwu Almeria wyskoczyła ze strefy spadkowej. Granada ma 4 punkty straty do pierwszego bezpiecznego miejsca.

UD Almeria - Getafe CF 3:0 (1:0)
1:0 - Partey 45+1'
2:0 - Espinoza 59'
3:0 - Partey 87'

Celta Vigo - Rayo Vallecano 6:1 (4:1)
0:1 - Manucho 1'
1:1 - Larrivey 6'
2:1 - Santi Mina 21'