Nieprawdopodobna sensacja w Serie A, Juventus Turyn uległ FC Parmie!

Bianconeri doznali drugiej porażki w sezonie ligowym. W sobotnim spotkaniu 30. kolejki Serie A nie sprostali outsiderowi i bankrutowi z Parmy.

Konrad Kostorz

Tego nikt się nie spodziewał! FC Parma, której degradacja jest w zasadzie przesądzona chociażby z uwagi na to, że sąd ogłosił już upadłość klubu, okazała się lepsza od mistrza kraju i zdecydowanego lidera rozgrywek.

Juventus nie wystąpił wprawdzie w najmocniejszym składzie, piłkarze myślami byli już zapewne przy pojedynku z AS Monaco w Lidze Mistrzów, a sędzia swoimi decyzjami nie pomagał drużynie z Piemontu, ale porażka na Stadio Ennio Tardini to bez wątpienia ogromna wpadka zespołu Massimiliano Allegriego.
W pierwszej połowie groźnie na bramkę Antonio Mirante uderzali Roberto Pereyra, Arturo Vidal oraz Kingsley Coman, jednak golkiper Parmy doskonale spisywał się między słupkami. Po zmianie stron outsider nieco odważniej zaatakować (choć świetną szansę miał Coman), a lepszy okres gry udokumentował golem - w 60. minucie po szybkiej akcji Ishak Belfodil zagrał do Jose Mauriego, który pięknym uderzeniem nie dał żadnych szans Marco Storariemu.

W końcówce Stara Dama rzuciła wszystkie siły do ataku, jednak nie zdołała chociażby wyrównać. Parma broniła się bardzo solidnie i żadna z przeprowadzonych przez trenera gości zmian nie przyniosła rezultatu. Ostatecznie Juventus doznał drugiej porażki w tym sezonie ligowym - wcześniej uległ 0:1 na wyjeździe Genoi CFC po bramce straconej w doliczonym czasie gry. Nie zmienia to faktu, że jedynie kataklizm mógłby odebrać turyńczykom kolejne Scudetto.

FC Parma - Juventus Turyn 1:0 (0:0)
1:0 - Mauri 60'

Parma: Mirante - Santacroce (80' Cassani), Mendes, Feddal - Varela, Mauri (82' Lila), Jorquera, Nocerino, Gobbi - Ghezzal, Belfodil (86' Prestia).

Juventus: Storari - Lichtsteiner, Chiellini, Ogbonna, Padoin - Vidal, Marchisio, Sturaro (67' Pepe) - Pereyra (62' Morata) - Coman (80' Vitale), Llorente.

Genoa CFC - Cagliari Calcio 2:0 (0:0)
1:0 - Niang 52'
2:0 - Falque 58'