Piłkarze Rozwoju wypuścili zwycięstwo z rąk. "Szanuję ten punkt"

Gdy wydawało się, że katowiczanie są już o krok od pewnego pokonania Zagłębia Sosnowiec, rywale wrzucili wyższy bieg i w ciągu sześciu minut przepuścili szturm na bramkę Rozwoju.

Olga Krzysztofik
Rundę wiosenną gracze Rozwoju Katowice rozpoczęli słabo, w inauguracyjnej kolejce doznali bolesnej porażki aż 1:5 ze Stalą Stalowa Wola, a następnie przegrali 0:1 z Górnikiem Wałbrzych. Swój pierwszy punkt zdobyli w starciu z Wisłą Puławy, z którą zremisowali 2:2, lecz równie dobrze można powiedzieć, że stracili wtedy dwa "oczka", gdyż puławianie wykorzystali ich słabą postawę po przerwie, strzelając dwie bramki.
Po tej konfrontacji w zespole nastąpiła zmiana na stanowisku pierwszego trenera, Dietmara Brehmera zastąpił bowiem Marek Koniarek. W pierwszym meczu pod wodzą Koniarka katowiczanie pokonali 2:0 MKS Kluczbork, dzięki czemu do kolejnej odsłony rywalizacji śląsko-zagłębiowskiej przystępowali z większą pewnością siebie. Było to widać w ich poczynaniach, a w miarę upływu czasu również w wyniku. Przed przerwą wynik otworzył Przemysław Gałecki, który świetnie odnalazł się w ogromnym zamieszaniu w polu bramkowym sosnowiczan. Natomiast w 69. minucie Łukasz Winiarczyk wykorzystał bierną postawę obrońców i oddał skuteczny strzał z 16. metra, podwyższając wynik na 2:0.

Im bliżej było zakończenia pojedynku, tym bardziej wizja odrobienia strat przez Zagłębie Sosnowiec stawała się mało realna. Jednak Zagłębiacy rzucili się do walki i w ciągu sześciu minut doprowadzili do remisu, który w doliczonym czasie gry przypieczętował Jakub Arak. - Szanuję ten punkt z Zagłębiem Sosnowiec, mimo że prowadziliśmy 2:0. Jeśli w końcówce meczu traci się dwie bramki, to zawsze boli - przyznał trener Koniarek, który tak jak i jego podopieczni był załamany końcówką spotkania.

Piłkarze Rozwoju oprócz wypuszczonej z rąk wygranej mogli żałować również niewykorzystanych okazji do podwyższenia wyniku. - Muszę podziękować chłopakom za walkę, walczyli, biegali, graliśmy dobrze. Mieliśmy sytuacje, by strzelić na 3:0, nie wykorzystaliśmy ich. Taka jest piłka, gra się do końca. Nic tylko grać dalej. Mieliśmy dwa trudne mecze, z MKS-em Kluczbork i Zagłębiem Sosnowiec, zdobyliśmy w nich cztery punkty. Jednak jest taki mały niedosyt, bo ten pojedynek z sosnowiczanami był już rozstrzygnięty na naszą stronę - podkreślił szkoleniowiec.

Obecnie katowicki zespół plasuje się na czwartym miejscu w II-ligowej tabeli, mając na koncie 41 punktów. W najbliższej kolejce Ślązaków czeka daleki wyjazd, w dniu 11 kwietnia zmierzą się bowiem z Kotwicą Kołobrzeg. Początek sobotniego spotkania został zaplanowany na godzinę 17.

Ambitni Zagłębiacy uratowali remis - relacja z meczu Rozwój Katowice - Zagłębie Sosnowiec

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!