Bundesliga: Klaas-Jan Huntelaar bez gola od blisko 1000 minut, strzelecki kryzys Holendra

Klaas-Jan Huntelaar regularnie pudłuje w meczach ligowych, a Schalke 04 Gelsenkirchen między innymi na skutek braku trafień napastnika oddala się od Ligi Mistrzów.

Konrad Kostorz
29 listopada ubiegłego roku Klaas-Jan Huntelaar popisał się hat-trickiem w konfrontacji z FSV Mainz, a od tego czasu zaliczył 10 kolejnych występów w Bundeslidze bez gola i nie wpisał się na listę strzelców od 918 minut! W niedzielę gdy Schalke 04 Gelsenkirchen mierzyło się z FC Augsburg, miał świetną okazję, ale nie znalazł drogi do bramki, a spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem.
"Huntelaar w snajperskim kryzysie" - pisze o niemocy Holendra Bild, sugerując, że rozczarowująca postawa 30-latka ma spore przełożenie na sytuację drużyny Roberto Di Matteo w ligowej tabeli. Schalke zajmuje co prawda niezłą 5. pozycję, ale do wyprzedzającego je Bayeru Leverkusen traci aż 10 punktów.

- Klaas-Jan miał w tym meczu najbardziej klarowną sytuację do zdobycia gola. Musi wykorzystywać takie okazje! - złościł się po końcowym gwizdku dyrektor sportowy Horst Heldt. - Czy to koniec naszych marzeń o Lidze Mistrzów? Na tym etapie kalkulacje nie mają żadnego sensu, po prostu musimy pokonać w następnej kolejce SC Freiburg. Dopóki są teoretyczne szanse, nie można się poddawać - stwierdził działacz.

Dodajmy, że w trakcie strzeleckiej niemocy w Bundeslidze "Hunter" dwukrotnie pokonał golkipera Realu Madryt w wygranym przez Schalke 4:3 spotkaniu na Santiago Bernabeu. Zaliczono mu również trafienie w meczu reprezentacji Holandii z Turcją w ramach eliminacji Euro 2016, kiedy głową zmienił tor lotu piłki uderzonej przez Wesleya Sneijdera.

Bundesliga: Czołowa "4" już znana? Schalke nie zdołało wygrać w Augsburgu