Juergen Klopp: Polski selekcjoner zrobił mi prezent

Juergen Klopp zapewnia, że Jakub Błaszczykowski jest w bardzo dobrej formie. Trener Borussii Dortmund był wręcz zadowolony z braku powołania do reprezentacji Polaki na mecz z Irlandią.

Redakcja
Redakcja

- Kuba jest w pełni formy, nie ma żadnych problemów - powiedział nam Juergen Klopp. Na pytanie o brak powołania do kadry odpowiedział żartem.

- To nie była niespodzianka, to był podarunek. Dzięki temu Kuba był tu obecny i mógł z nami trenować. Nie rozmawiałem z waszym selekcjonerem, ale z Kubą wszystko jest ok - zapewnił szkoleniowiec zespołu z Dortmundu.
W meczu z Bayernem nasz reprezentacyjny pomocnik wyszedł od pierwszej minuty, pokazał kilka dryblingów, ale też kilka razy mógł wybrać znacznie lepsze rozwiązanie. Widać jednak, że jest w dobrej formie fizycznej.

Klopp odniósł się również do przegranego 0:1 spotkania z Bayernem. - W pierwszych 10 minutach graliśmy dobrze, agresywnie. Mieliśmy jednak przez całą pierwszą połowę problem z dochodzeniem do sytuacji strzeleckich. Bayern zamykał nam drogę. Zabrakło nam trochę konsekwencji. W drugiej połowie wyglądaliśmy lepiej, mieliśmy więcej sytuacji, oddaliśmy więcej strzałów w kierunku bramki niż przeciwnik, ale nie udało nam się dojść do bardziej klarownych sytuacji. Najlepszą okazję miał Marco Reus, który przedarł się przez obronę, ale nie trafił. Bayern bronił dobrze, głęboko - ocenił szkoleniowiec Borussii.