Ligue 1: Olympique Lyon na czele, 11 minut "Grosika"

Zdjęcie okładkowe artykułu:  /
/

Przynajmniej na kilkanaście godzin, liderem Ligue 1 został Olympique Lyon, który wygrał wyjazdowy mecz z Guingamp 3:1. W sobotę na murawie pojawił się także Kamil Grosicki, na ostatnie 11 minut.

Olympique Lyon już do przerwy prowadził dwoma bramkami. Jako pierwszy na listę strzelców wpisał się Nabil Fekir. Fatalnie w tym wypadku zachował się jednak bramkarz gospodarzy. Jonas Loessl nie zdołał złapać lecącej wprost w niego piłki. W 39. minucie Alexandre Lacazette zdobył swoją 24. bramkę w tym sezonie podwyższając prowadzenie gości. Tuż przed przerwą gospodarze utrudnili sobie grę jeszcze bardziej, bowiem czerwoną kartkę ujrzał Christophe Kerbrat. Po zmianie stron oba zespoły zdobyły jeszcze po bramce. [ad=rectangle] Nie poprawiła się sytuacja drużyn walczących o utrzymanie. OSC Lille bez większych problemów ograło Stade Reims. Wysoko przed własną publicznością ze Stade Rennes przegrało FC Lorient. W drużynie gości, w trakcie drugiej połowy, na murawie pojawił się Kamil Grosicki. Polak zagrał przez ostatnie jedenaście minut, a gdy wchodził na boisko wynik był już ustalony.

Arcyważne spotkanie przegrali piłkarze z Tuluzy. Ulegli oni na wyjeździe FC Metz 2:3. Gospodarze zdołali opuścić ostatnią pozycję w tabeli, ale mają rozegrany mecz więcej od RC Lens i do bezpiecznej strefy tracą aż osiem punktów. W tym meczu należy wyróżnić gracza gospodarzy. Modibo Maiga w odstępie niecałych 30 minut skompletował hat-tricka.

W pozostałych meczach nie było niespodzianek. Montpellier HSC ograło SC Bastię, a jedyny remis padł w sobotę w Nicei. Tamtejszy klub podzielił się punktami z Evian TG.

Wyniki sobotnich meczów 31. kolejki Ligue 1: EA Guingamp - Olympique Lyon 1:3 (0:2)

0:1 - Nabil Fekir 27' 0:2 - Alexandre Lacazette 39' (k.) 0:3 - Clinton Njie 61' 1:3 - Claudio Beauvue 80'

OSC Lille - Stade Reims 3:1 (1:0) 1:0 - Sebastien Corchia 18' 2:0 - Divock Origi 48' 2:1 - Nicolas De Preville 52' 3:1 - Nolan Roux 72'

FC Lorient - Stade Rennes 0:3 (0:2) 0:1 - Mexer 17 0:2 - Sylvain Armand 43 0:3 - Abdoulaye Doucoure 51

FC Metz - Toulouse FC 3:2 (2:1) 0:1 - Wissam Ben Yedder 22' 1:1 - Modibo Maiga 25' 2:1 - Modibo Maiga 42' 3:1 - Modibo Maiga 54' 3:2 - Tongo Hamed Doumbia 90'

Montpellier HSC - SC Bastia 3:1 (0:1) 0:1 - Giovanni Sio 35' 1:1 - Lucas Barrios 69' 2:1 - Anthony Mounier 72' 3:1 - Morgan Sanson 90'

OGC Nice - Evian TG 2:2 (1:1) 0:1 - Dany Nounkeu 18' 1:1 - Alexy Bosetti 45' 2:1 - Valentin Eysseric 68' 2:2 - Adrien Thomasson 78'