Chojniczanka wygrała w osłabieniu - relacja z meczu Chojniczanka Chojnice - Sandecja Nowy Sącz

Chojniczanka wygrała drugi mecz z rzędu w I lidze. Po zwycięstwie przed tygodniem z Dolcanem w Ząbkach 3:0 tym razem zespół z Chojnic pokonał u siebie Sandecję Nowy Sącz.

Michał Piegza

Chojniczanka nabiera rozpędu. Po wygranej w Ząbkach, zespół z Chojnic był faworytem w potyczce z Sandecją i z tej roli wywiązał się. Pierwsze minuty spotkania były chaotyczne. Piłkarze sporadycznie przedostawali się pod bramkę, kibice oglądali niewiele uderzeń.

W 16. minucie konkretni okazali się gospodarze. Rzut wolny perfekcyjnie wykonał Paweł Zawistowski i piłka znalazła się w bramce. Strata gola obudziła gości, ale to Chojniczanka po kontrataku w 22. minucie mogła podwyższyć prowadzenie. W sytuacji sam na sam z bramkarzem nie popisał się jednak doświadczony Rafał Grzelak.
Po pół godzinie gry mogło być 2:0. Łukasz Radliński najpierw odbił strzał Zawistowskiego, a po chwili wybił z pola karnego piłkę po ostrym dośrodkowaniu. Do końca pierwszej części przeważali goście, ale niewiele z tego wynikało. W drugiej odsłonie lepiej prezentowała się Chojniczanka, która miała jednak problemy ze stwarzaniem zagrożenia pod bramką Sandecji. W 69. minucie gospodarzom udało się podwyższyć prowadzenie, a do siatki po raz kolejny trafił Zawistowski.

Chwilę później gospodarze musieli sobie radzić w osłabieniu, gdy za drugą żółtą kartkę boisko musiał opuścić Piotr Kieruzel. Decyzja sędziego wywołała sporo kontrowersji na trybunach.

Grając z przewagą jednego zawodnika Sandecja zaatakowała i w 77. minucie powinna zdobyć kontaktowego gola. Jednak Cheikh Niane minimalnie chybił w świetnej sytuacji. Goście bramkę zdobyli w ostatniej minucie regulaminowego czasu meczu za sprawą Bartłomieja Dudzica. Na więcej przyjezdnym zabrakło minut.

Chojniczanka Chojnice - Sandecja Nowy Sącz 2:1 (1:0)

1:0 - Zawistowski 16'
2:0 - Zawistowski 69'
2:1 - Dudzic 89'

Chojniczanka: Damian Podleśny - Wojciech Lisowski, Michał Markowski, Piotr Kieruzel, Przemysław Pietruszka, Bartłomiej Niedziela, Paweł Zawistowski, Jakub Mrozik (44' Krystian Feciuch), Rafał Grzelak, Marek Gancarczyk (87' Damian Gałązka), Tomasz Mikołajczak (74' Rafał Siemaszko).

Sandecja: Łukasz Radliński - Przemysław Szarek, Dawid Szufryn, Mateusz Bartków, Kamil Słaby, Bartłomiej Dudzic, Sebastian Szczepański, Matej Nather (31' Bartosz Sobotka), Rudolf Urban (46' Cheikh Niane), Maciej Bębenek, Fabian Fałowski (75' Filip Piszczek).

Żółte kartki: Mikołajczak, Kieruzel, Pietruszka, Podleśny (Chojniczanka) oraz Bębenek, Szufryn, Dudzic, Niane (Sandecja).

Czerwona kartka: Kieruzel (Chojniczanka) /71' - za drugą żółtą/.