Bezbramkowe widowsko - relacja z meczu Arka Gdynia - Miedź Legnica

Kibice zgromadzeni na stadionie w Gdyni byli świadkami dobrego meczu. Obie drużyny nie potrafiły jednak zadać decydującego ciosu i spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem.

Bartosz Wiśniewski
Ostatnie spotkanie Miedzi Legnica z Arką Gdynia (jesień 2014) zakończyło się remisem 4:4. Od tamtego czasu w obu zespołach doszło do zmiany trenerów. Dotychczas o ligowe punkty oba zespoły rywalizowały jedenaście razy. Bilans to cztery zwycięstwa Miedzi, cztery wygrane Arki i trzy remisy.
W sobotę od początku do ataku ruszyli gospodarze. Arka Gdynia zagrożenie pod bramką gości stwarzała głównie po akcjach Marcusa Viniciusa da Silvy. Brazylijczyk w pierwszej części gry dwukrotnie mocno wstrzelił piłkę wzdłuż linii bramkowej Miedzi, ale żaden z jego kolegów nie potrafił zamknąć akcji.

W 21. minucie Miedzianka była blisko zdobycia pierwszego gola. Z dystansu mocno uderzył Cierpka, ale piłka zatrzymała się na poprzeczce bramki Miszczuka. Dosłownie kilka minut później futbolówka znowu odbiła się od poprzeczki, kiedy to Miszczuk miał problemy, aby skutecznie zainterweniować.

Druga połowa na początku była bardzo spokojna. Pierwsi groźnie zaatakowali znowu gdynianie. Warcholak uderzał z dystansu, a Smug nie złapał futbolówki o mały włos nie dobił jej Abbott. Kilka chwil później bardzo dobrej sytuacji nie wykorzystał Ława. Goście nie pozostawali dłużni i... kolejny raz trafili w poprzeczkę. Tym razem za sprawą Labukasa.

Najgroźniejszy wśród Arki wciąż był Marcus da Silva, który był bardzo aktywny, jednak brakowało mu skuteczności, jak w poprzednich spotkaniach na własnym stadionie. Ostatecznie wynik się nie zmienił i gospodarze po raz drugi z rzędu zanotowali bezbramkowy remis.

Arka Gdynia - Miedź Legnica 0:0

Arka: Jakub Miszczuk, Przemysław Stolc, Michał Marcjanik, Krzysztof Sobieraj, Paweł Wojowski (46' Bartosz Ława), Marcin Warcholak, Michał Nalepa, Antoni Łukasiewicz (73' Michał Rzuchowski), Michał Renusz (77' Aleksander Jagiełło), Marcus Vinicius da Silva, Paweł Abbott.

Miedź: Dawid Smug, Grzegorz Bartczak, Radosław Bartoszewicz (46' Jakub Księżniakiewicz), Adrian Mrowiec, Adrian Woźniczka, Adrian Cierpka, Yannick Kakoko, Marcin Garuch (75' Jakub Chrzanowski), Wojciech Łobodziński, Tadas Labukas, Jorge Kadu (55' Mateusz Szczepaniak).

Żółte kartki: Sobieraj, Abbott, Marcus da Silva (Arka) oraz Garuch, Labukas, Łobodziński, Bartczak (Miedź).

Sędzia: Daniel Stefański (Bydgoszcz).