LE: Trzeci gol Łukasza Teodorczyka (wideo)

W rewanżowym meczu 1/8 finału Ligi Europy z Evertonem (5:2) swojego trzeciego gola w rozgrywkach zdobył Łukasz Teodorczyk z Dynama Kijów.

Maciej Kmita

Reprezentant Polski znalazł się w wyjściowym składzie lidera ukraińskiej ekstraklasy, a do siatki The Toffees trafił 35. minucie, gdy dośrodkowana w pole karne Anglików piłka po odbiciu się od Andrija Jarmolenki trafiła pod nogi "Teo", a ten skierował ją do bramki gości.

Tym golem Teodorczyk dał Dynamu prowadzenie 2:1, wyrównując tym samym stan rywalizacji. Kijowianie ulegli bowiem Evertonowi w Liverpoolu 1:2. Kilkadziesiąt sekund po Polaku na listę strzelców wpisał się też Miguel Veloso i już do przerwy Dynamo prowadziło 3:1. Po przerwie Ukraińcy dołożyli kolejne dwa trafienia, a Everton odpowiedział tylko jednym golem.

To trzeci gol Teodorczyka w piątym występie w Lidze Europy 2014/2015. Wcześniej trafił też do siatki Steauy Bukareszt i EA Guingamp. Do tego 24-latek ma na koncie też jedną asystę.