LM: Zlatan Ibrahimović zawieszony na jeden mecz, surowa kara za obrażenie sędziego

Paris Saint-Germain w pierwszym spotkaniu ćwierćfinałowym Ligi Mistrzów wystąpi bez szwedzkiego snajpera. Przymusowa przerwa w grze czeka również bocznego obrońcę francuskiej drużyny.

Konrad Kostorz
Zlatan Ibrahimović w pojedynku na Stamford Bridge (2:2) został ukarany czerwoną kartką za faul na Oscarze. Arbiter - jak się wydaje - nieco pochopnie wyrzucił z boiska napastnika, który wprawdzie faulował rywala, ale nie było to brutalne przewinienie z zamiarem wyrządzenia zawodnikowi Chelsea Londyn krzywdy.
UEFA nie zdecydowała się całkowicie rozgrzeszyć "Ibry", ale wymierzyła mu karę niezbyt surową - jeden mecz zawieszenia. W rewanżowym spotkaniu 1/4 finału Ligi Mistrzów Szwed będzie mógł zatem już wesprzeć zespół Laurenta Blanca.

Decyzja Bjorna Kuipersa w pojedynku rozegranym w Londynie rozwścieczyła Serge'a Auriera, który z powodu kontuzji nie mógł wybiec na murawę. Niedawny triumfator Pucharu Narodów Afryki za pośrednictwem jednego z portali społecznościowych obraził holenderskiego sędziego wulgarnym określeniem, będąc przekonanym, iż Ibrahimović w żadnym razie na "czerwień" nie zasłużył.

Europejska federacja nie wykazała zrozumienia dla bocznego obrońcy PSG, którego czekają aż trzy mecze przerwy w europejskich pucharach. Aurier najwcześniej wystąpi zatem w drugim półfinale, o ile drużyna z Parc des Princes dotrze do tej fazy rozgrywek.

Zlatan Ibrahimović: Ten g*** kraj nie zasługuje na PSG!