Primera Division: Przełamanie Sociedad! Premierowa wyjazdowa wygrana Moyesa!

David Moyes zaliczył swoje premierowe wyjazdowe zwycięstwo w Hiszpanii, a jego Real Sociedad wygrał na obcym terenie po raz pierwszy od początku sierpnia.

Igor Kubiak
Igor Kubiak

Dopiero w 27. kolejce premierowe wyjazdowe zwycięstwo w tym sezonie odniosła ekipa Realu Sociedad! Baskowie skromnie pokonali Getafe i przerwali fatalną passę 15. meczów na obcych terenach bez wygranej. Poprzednio, jeszcze kiedy ekipę prowadził Jagoba Arrasate, zespół z Anoeta pokonał na wyjeździe Aberdeen w rozgrywkach Ligi Europejskiej, a miało to miejsce 7 sierpnia zeszłego roku. W Primera Division słaba passa trwała od... 26 kwietnia!

Na wygraną Basków nad Getafe złożyło się kilka kluczowych czynników. Bardzo dobre zawody między słupkami rozegrał bramkarz Geronimo Rulli, który kilkukrotnie uchronił swój zespół przed stratą gola, a raz pomogła mu poprzeczka. W konstrukcję bramki Sociedad po świetnym strzale z dystansu trafił bowiem Pedro Leon.

Bramka na wagę wygranej padła w 66. minucie. Po rzucie wolnym z główki uderzył Inigo Martinez, piłka odbiła się od słupka, a następnie pleców bramkarza Vicente Guaity i wpadła do siatki. Kilka chwil później sędzia powinien odgwizdać rzut karny dla gospodarzy, jednak nie zauważył ewidentnego przewinienia w "szesnastce" na Pablo Sarabii. Ostatecznie zakończyło się zwycięstwem przyjezdnych 1:0, przez co Azulones mają tylko 4 punkty przewagi nad strefą spadkową.

Getafe CF - Real Sociedad 0:1 (0:0)
0:1 - Guaita (sam.) 66'