Ukraina: Łukasz Teodorczyk dołączył do kanonady

W niedzielnym meczu 17. kolejki ukraińskiej ekstraklasy z Illicziwciem Mariupol (5:0) swojego drugiego ligowego gola w sezonie zdobył Łukasz Teodorczyk z Dynama Kijów.

Maciej Kmita

Napastnik reprezentacji Polski zaczął spotkanie na ławce rezerwowych, a do gry wszedł w 67. minucie przy stanie 3:0, by po 13 minutach podwyższyć prowadzenie Dynama na 4:0.

Po 17 kolejkach Dynamo ma na koncie 45 punktów i jest liderem ukraińskiej ekstraklasy. Zespół "Teo" wygrał 14 spotkań, a trzy zremisował - jako jedyny w tym sezonie jeszcze nie przegrał i nad wiceliderem ma siedem punktów przewagi.

Dla Teodorczyka to drugie ligowe trafienie w ósmym ligowym występie w sezonie. Licząc wszystkie rozgrywki, Polak ma na koncie pięć bramek w 15 spotkaniach.

Dynamo Kijów - Illicziweć Mariupol 5:0 (1:0)
1:0 - Jarmołenko (k.) 37
2:0 - Zubkow (sam.) 53'
3:0 - Jarmołenko 62'
4:0 - Teodorczyk 80'
5:0 - Antunes 83'