Premier League: Sensacja - Manchester City przegrał z beniaminkiem

Do sporej sensacji doszło w meczu Burnley - Manchester City. Broniący się przed spadkiem beniaminek wygrał z mistrzem Anglii.

Bartosz Zimkowski

Edin Dzeko oraz Sergio Aguero byli odpowiedzialni za strzelanie bramek dla Manchesteru City. Na ławce Manuel Pellegrini posadził Wilfrieda Bony'ego oraz Stevana Jovetica.

Od pierwszych minut częściej przy piłce byli goście. Nie mogli sobie pozwolić na stratę punktów, ponieważ pierwsza Chelsea ma pięć "oczek" więcej w dorobku i na dodatek mniej rozegranych meczów.

Pellegrini także nie oszczędzał swoich piłkarzy przed środowym spotkaniem w Lidze Mistrzów z FC Barceloną. Po pierwszej połowie goli nie było. Man City miał okazje strzeleckie, ale nie na tyle klarowne, żeby zdobyć po nich bramkę.
Piłka ugrzęzła w siatce w 61. minucie, lecz to nie mistrzowie Anglii mogli celebrować trafienie, a beniaminek. Po stałym fragmencie gry futbolówka trafiła na linię pola karnego, gdzie silny strzał oddał George Boyd. Joe Hart nie był w stanie sięgnąć piłki i ta trafiła do jego świątyni.

Man City do ostatnich minut walczył o doprowadzenie do remisu. Tuż przed końcem sędzia nie zauważył ewidentnej "jedenastki" za faul na Pablo Zabalecie. Ben Mee faulował Argentyńczyka, ale Andre Marriner uznał, że Zabaleta... symulował.

Burnley wygrało 1:0 i ma już tylko punkt straty do bezpiecznej strefy. Man City z kolei już tylko o jedno "oczko" przewagi nad Arsenalem.

Burnely FC - Manchester City 1:0 (0:0)
1:0 - George Boyd 61'

Burnley: Tom Heaton - Kieran Trippier, Mike Duff, Jason Shackell, Ben Mee, Scott Arfield, David Jones, George Boyd, Sam Vokes (87' Stephen Ward), Ashley Barnes, Danny Ings (90+2' Steven Reid).

Man City: Joe Hart - Pablo Zabaleta, Vincent Kompany, Martin Demichelis, Gael Clichy, Jesus Navas, Yaya Toure (82' Frank Lampard), Fernandinho, David Silva (74' Stevan Jovetić), Sergio Aguero, Edin Dzeko (63' Wilfried Bony).

Żółte kartki: Ben Mee, Mike Duff (Burnley) oraz Martin Demichelis (Man City).

Sędzia: Andre Marriner.