Piwosze wrócili z dalekiej podróży - relacja z meczu Kotwica Kołobrzeg - Okocimski Brzesko

Okocimski Brzesko przegrywał w Kołobrzegu 0:2 i wydawało się, że straci swoją przewagę w tabeli nad Kotwicą. Przebojowa pogoń pozwoliła Piwoszom zremisować.

Po jesiennych meczach Kotwica Kołobrzeg nieznacznie wyprzedzała Okocimskiego Brzesko w II lidze. Wystarczyła ledwie jedna kolejka, by kluby zamieniły się położeniem w tabeli. Podczas gdy podopieczni Piotra Rzepki przegrali z Legionovią Legionowo, to Piwosze wygrali niespodziewanie z Zagłębiem Sosnowiec.
Początek bezpośredniego starcia należał do kołobrzeżan, którzy zepchnęli gości go defensywy. Potrzeba było kwadransa, by gra wyrównała się i Okocimski Brzesko opanował sytuację na boisku. Kotwica Kołobrzeg mogła prowadzić po strzałach Tomasza Rydzaka, ale ten mierzył zbyt lekko, by ominąć jednocześnie obrońców i Roberta Błąkałę. Bartoszowi Soczyńskiemu nie zabrakło w 24. minucie sił, a precyzji, by zmieścić piłke w narożnik bramki.

Premierowa bramka dla zespołu z Pomorza padła w 41. minucie po strzale ultra-skutecznego defensora – Jakuba Poznańskiego, który zachował się sprytnie w podbramkowym zamieszaniu po drugim z rzędu kornerze. Po przerwie Okocimski zmarnował szansę na wyrównanie z rzutu wolnego i pozwolił gospodarzom na kontratak. Krzysztof Bułka popędził ile sil i obsłużył podaniem Macieja Ropiejkę. Były napastnik Pogoni Szczecin dopełnił formalności z bliska i zrobiło się 2:0.

Przy takim wyniku wydawało się, że drużyna Rzepki dowiezie zwycięstwo. A jednak ponownie zabrakło jej wyrachowania i doświadczenia. Nerwowo zrobiło się w 60. minucie, gdy gola kontaktowego z rzutu wolnego zdobył Mateusz Wawryka z pomocą Patryka Kamoli, który interweniował niefortunnie.

Rozpoczęła się walka w środku pola, przerywana od czasu do czasu sytuacjami podbramkowymi. Ropiejko nie wykorzystał szansy na podwyższenie prowadzenia na 3:1, a Okocimski doprowadził do remisu w 86. minucie. Przebojową pogoń za wynikiem ukoronował Jurij Hłuszko po wrzutce Wawryki z prawego skrzydła.

Tym samym Piwosze zrewanżowali się kołobrzeżanom za jesienną partię, w której także padł remis, ale to rywale odrabiali stratę. Sobotni wynik oznacza status quo – Okocimski utrzymał skromną przewagę nad rywalem w walce o utrzymanie. Do końca sezonu ta rywalizacja powinna jeszcze nabrać rumieńców.

Kotwica Kołobrzeg - Okocimski Brzesko 2:2 (1:0)
1:0 - Jakub Poznański 41'
2:0 - Maciej Ropiejko 52'
2:1 - Mateusz Wawryka 60'
2:2 - Jurij Hłuszko 86'

Kotwica: Kamola - Chruściński, Poznański, Szutenberg, Strzelecki - Berg (79' Babiarz), Soczyński (76' Świechowski), Bułka (67' Danilczyk), Bejuk, Rydzak - Ropiejko.

Okocimski: Błąkała - Wawryka, Garzeł, Jacek, Kasprzyk - Abubakar (55' Pyciak), Lewiński, Wojcieszyński (73' Jaworskyj), Dziadzio (55' Guja), Białkowski - Hłuszko.

Żółte kartki: Szutenberg, Chruściński, Berg, Strzelecki, Świechowski, Poznański (Kotwica) oraz Jacek, Lewiński, Garzeł (Okocimski).

Sędzia: Szymon Lizak (Poznań).

Sypnęło niespodziankami, faworyci zawiedli - wyniki 21. kolejki II ligi

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!