Kamil Glik znów w jedenastce kolejki Serie A

Występ Kamila Glika w pojedynku z SSC Napoli okraszony zwycięskim golem został doceniony przez portale football-italia.net oraz goal.com. Obok kogo nasz rodak znalazł się w wybranym zestawieniu?

Konrad Kostorz
Kamil Glik kolekcjonuje w bieżącym sezonie miejsca w jedenastkach kolejki. Trafił do niej za grę w 14., 16. oraz 18. rundzie, a teraz wyróżniono go po 25. serii gier. Przypomnijmy, że w niedzielę stoper Torino FC strzałem głową w 68. minucie zapewnił wygraną 1:0 nad SSC Napoli.
"Był liderem w defensywie, a swoją obecność zaznaczył także w ataku. Miał pod kontrolą Gonzalo Higuaina i zdobył zwycięskiego gola, perfekcyjnie uderzając piłkę głową po dośrodkowaniu. Kilka minut później niemal skopiował ten wyczyn i zdobył drugą bramkę" - napisali w uzasadnieniu redaktorzy football-italia.net.

Co ciekawe, z pojedynku na szczycie pomiędzy AS Romą a Juventusem Turyn nominowano jedynie Seydou Keitę z rzymskiego zespołu. Na pochwały zasłużyli tym razem również przedstawiciele drużyn z dolnych rejonów tabeli: Chievo, Hellasu, Empoli oraz Ceseny. Z grona golkiperów wybrany został Neto, który świetnie bronił w meczu z Interem Mediolan.