Ligue 1: Ogrom emocji i remis w hicie, Olympique Lyon obronił pozycję lidera

Hit 26. kolejki Ligue 1 nie zawiódł i dostarczył ogromnych emocji. AS Saint-Etienne otworzyło wynik w meczu z Olympique Marsylia, ale ostatecznie z trudem uratowało remis!

Szymon Mierzyński
W pierwszej połowie nieco lepsze wrażenie sprawiali gospodarze, lecz bramki nie padły. Przewagę udało im się udokumentować dopiero po przerwie. Prowadzenie objęli w 54. minucie, gdy Max Gradel wykorzystał rzut karny podyktowany za faul Jeremy'ego Morela na Romainie Hamoumie.Później jednak publiczność zgromadzona na Stade Geoffroy-Guichard przeżyła szok, a wszystko za sprawą doskonałych zmian Marcelo Bielsy. Szkoleniowiec OM posłał do boju Romaina Alessandriniego oraz Michy'ego Batshuayia i ta dwójka tuż po wejściu na murawę dała gościom wyrównanie, a po chwili prowadzenie 2:1. Francuz zaliczył dwie asysty, zaś Belg pokonywał Stephane'a Ruffiera strzałami z kilku metrów.
Miejscowi przyjęli dwa ciężkie ciosy, jednak w doliczonym czasie zdołali uratować remis. W ogromnym zamieszaniu w polu karnym najwyżej wyskoczył do piłki Mevlut Erding i uderzeniem głową z najbliższej odległości zmusił Steve Mandandę do kapitulacji.

Podział punktów oznacza, że Olympique Marsylia zajmuje po 26. kolejce 3. miejsce, zaś AS Saint-Etienne spadł na 5. pozycję, gdyż wyprzedziło go AS Monaco.
Liderem pozostaje natomiast Olympique Lyon. Les Gones skromnie pokonali FC Nantes, a decydującego gola lekkim strzałem z bliska w asyście dwóch rywali zdobył Nabil Fekir. Triumf faworyta mógł być wyższy, ale w doliczonym czasie Maxime Gonalons zmarnował rzut karny, nie trafiając w bramkę.

Z "wapna" chybił również - obijając poprzeczkę - Djamel Bakar z Montpellier HSC, lecz ta jedenastka także miała miejsce w końcówce spotkania, gdy goście prowadzili z EA Guingamp już 2:0.

Bramki nie padły tylko w jednym niedzielnym pojedynku, w którym Stade Reims zremisowało z FC Metz.

AS Saint-Etienne - Olympique Marsylia 2:2 (0:0)
1:0 - Max Gradel (k.) 54'
1:1 - Michy Batshuayi 64'
1:2 - Michy Batshuayi 67'
2:2 - Mevlut Erding 90+1'

AS Saint-Etienne: Stephane Ruffier - Kevin Theophile Catherine, Moustapha Sall, Loic Perrin, Franck Tabanou, Romain Hamouma (82' Kevin Monnet-Paquet), Fabien Lemoine, Jeremy Clement, Ismael Diomande (70' Yohan Mollo), Max Gradel, Ricky van Wolfswinkel (72' Mevlut Erding).

Olympique Marsylia: Steve Mandanda - Brice Dja Djedje (63' Baptiste Aloe), Rod Fanni, Jeremy Morel, Benjamin Mendy, Alaixys Romao (63' Romain Alessandrini), Giannelli Imbula, Dimitri Payet, Lucas Ocampos, Andre-Pierre Gignac (63' Michy Batshuayi), Andre Ayew.

Żółte kartki: Yohan Mollo (Olympique Lyon) oraz Brice Dja Djedje, Lucas Ocampos, Baptiste Aloe, Rod Fanni (Olympique Marsylia).