Serie A: Napoli rozbite przez znakomite Palermo, Salah już trafia dla Fiorentiny

Koniec serii zwycięstw SSC Napoli! Zespół Rafaela Beniteza okazał się bezradny w meczu z US Palermo. Na czwartym miejscu w ligowej tabeli umocniła się natomiast ACF Fiorentina.

Konrad Kostorz

Palermo w bieżącym sezonie już niejednokrotnie udowodniło, że posiada ogromny potencjał, dlatego wyniku pojedynku z Napoli nie sposób rozpatrywać w kategoriach sensacji. Azzurri na Sycylii mieli jednak zaskakująco mało do powiedzenia i przegrali w pełni zasłużenie.

Pierwszy gol padł po błędzie Rafaela Cabrala, który powinien obronić strzał oddany z ponad 30 metrów przez Achrafa Lazaara. Na 2:0 podwyższył Franco Vazquez mierzonym uderzeniem z linii pola karnego po podaniu Paulo Dybali. Argentyńskie gwiazdy Palermo błysnęły także w 65. minucie, a po ich akcji Luce Rigoniemu pozostało tylko dopełnić formalności.
Ekipa Rafaela Beniteza odpowiedziała tylko honorowym trafieniem (i to dość przypadkowym) Manolo Gabbiadiniego. Jeśli AS Roma wygra w niedzielę z FC Parmą, zwiększy przewagę nad Napoli do siedmiu punktów.

Już ledwie cztery "oczka" do Gonzalo Higuaina i spółki traci Fiorentina, która poradziła sobie z nieobliczalnym Sassuolo. Fiołki do sukcesu poprowadził duet Mohamed Salah - Khouma Babacar. Egipcjanin w 30. minucie dostał podanie od Senegalczyka i wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem. Po chwili gracz pozyskany tuż przed końcem okresu transferowego z Chelsea obsłużył napastnika i Viola podwyższyła prowadzenie.

Po zmianie stron Babacar, który w podstawowym składzie zastąpił odpoczywającego Mario Gomeza, ponownie wpisał się na listę strzelców i przypieczętował sukces przyjezdnych. Fiorentina przed wyjazdowym meczem z Tottenhamem w Lidze Europejskiej znajduje się w wysokiej dyspozycji.