Niesamowita seria bramkarza AS Monaco

Danijel Subasić i jego AS Monaco śrubują niesamowitą serię w Ligue 1. Drużyna Leonardo Jardima nie straciła bramki od 29 listopada ubiegłego roku!

Szymon Mierzyński
Po raz ostatni golkiper ekipy ze Stade Louis II wyjmował piłkę z siatki w wyjazdowym starciu ze Stade Rennes (0:2). W 10. minucie padł gol samobójczy Aymena Abdennoura, zaś w 19. na listę strzelców wpisał się Ola Toivonen.Później nastąpiła fantastyczna seria AS Monaco, która trwa do dziś. Danijel Subasić nie skapitulował od 739 minut, a jego zespół uniknął porażki w pojedynkach z: RC Lens (2:0), Toulouse FC (2:0), Olympique Marsylia (1:0), FC Metz (1:0), Girondins Bordeaux (0:0), FC Nantes (1:0), OSC Lille (1:0) oraz Olympique Lyon (0:0).
Seria Monaco może jeszcze potrwać, a wcześniej nieco gorszą zanotował Stephane Rouffier. Golkiper AS Saint-Etienne zachował czyste konto przez 614 minut, a uzyskał ten wynik między 9 listopada (i domowym meczem z AS Monaco - 1:1) a 10 stycznia (wyjazdowe starcie ze Stade Reims - 2:1). W międzyczasie ekipa Christophe'a Galtiera nie straciła bramki w potyczkach z: FC Nantes (0:0), Olympique Lyon (3:0), Montpellier HSC (2:0), SC Bastią (1:0), OGC Nice (0:0) i Evian Thonon Gaillard (3:0).

Jak bardzo AS Monaco wyśrubuje swój rekord? Niewykluczone, że ta seria będzie jeszcze kontynuowana, bo w najbliższym czasie piłkarze Leonardo Jardima nie będą mieć rywali z czołówki. W 24. kolejce zmierzą się na wyjeździe z EA Guingamp, zaś tydzień później podejmą Montpellier HSC.

Ligue 1: Olympique Marsylia u siebie nie zawodzi, OSC Lille wciąż w dolnej połówce

Oglądaj rozgrywki francuskiej Ligue 1 na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)