Sparingowo: Wysoka porażka Piasta Gliwice z Zenitem Sankt Petersburg

Lekcję futbolu dostali od graczy Zenita piłkarze Piasta Gliwice. Rosyjski klub wystawił bardzo silny skład i gliwiczanie mimom ambitnej walki, nie zdołali przeciwstawić się swojemu rywalowi.

Sebastian Kordek

Zenit Sankt Petersburg strzelanie rozpoczął w 25. minucie. Andriej Arszawin dośrodkował w pole karne, gdzie czekał już Jose Salomon Rondon i strzałem głową otworzył wynik spotkania. Na 2:0 Rosjanie podwyższyli jeszcze przed przerwą. Arszawin ponownie dorzucał futbolówkę w w obręb "szesnastki" i tym razem Oleg Szatow wpisał się na listę strzelców.

Pierwsza odsłona przebiegała pod dyktando lidera rosyjskiej ekstraklasy, a po zmianie stron obraz ten niewiele się zmienił.
Zenit nadal atakował, choć podopieczni Angela Pereza Garcii próbowali momentami dojść do głosu. Marzenia o korzystnym rezultacie wybił im jednak z głowy Axel Witsel. Belg dostał dobre podanie z głębi pola i wyszedł sam na sam z Dobrivojem Rusovem. Pomocnik nie miał problemów z ustaleniem wyniku tego sparingu na 3:0 dla swojego zespołu. W ostatnich minutach gliwiczanie walczyli jeszcze o gola honorowego, ale brakowało w ich akcjach dokładności. Nie można jednak ferować wyroków po takim meczu, bowiem Zenit wystąpił przeciwko Piastowi w naprawdę silnym zestawieniu.
Zenit nie miał problemów z pokonaniem Piasta Gliwice Zenit nie miał problemów z pokonaniem Piasta Gliwice
Ponadto niebiesko-czerwoni testowali Aleksandra Dimitrijewa - 32-letniego reprezentanta Estonii i gracza Levadii Tallin.

Piast Gliwice - Zenit Sankt Petersburg 0:3 (0:2)
0:1 - Salomon Rondon 25'
0:2 - Oleg Szatow 39'
0:3 - Alex Witsel 83'

Piast Gliwice: I połowa: Jakub Szmatuła - Adrian Klepczyński, Kornel Osyra, Hebert Silva Sanots, Piotr Brożek - Tomasz Podgórski, Radosław Murawski, Konstantin Vassiljev, Bartosz Szeliga - Gerard Badia - Ruben Jurado.

II połowa: Dobrivoj Rusov - Tomasz Mokwa, Csaba Horvath, Hebert Silva Sanots (68' Armando Nieves), Paweł Moskwik - Patrick Dytko (87' Tomasz Podgórski), Łukasz Hanzel, Carles Martinez, Bartosz Szeliga (68' Aleksandr Dmitrijew) - Sasa Zivec - Dawid Janczyk.

Zenit Sankt Petersburg: Jegor Baburin - Ilja Zujew, Luis Neto, Domenico Criscito (70' Anatolij Tymoszczuk), Milan Rodić (46' Dżamałdin Chodżanijazow) - Oleg Szatow (46' Ramil Szejdajew), Aleksandr Riazancew (70' Aleksandr Kierżakow), Javi García, Pawieł Mogilewiec (62' Axel Witsel), Andriej Arszawin (55' Hulk (75' Andriej Arszawin) - Salomon Rondon (55' Aleksiej Jewsiejew).

Kolejny reprezentant Estonii trafi do Piasta Gliwice?

Czy Piast Gliwice awansuje do czołowej ósemki?