PNA: Zespół Kasperczaka urwał punkty Słoniom

Reprezentacja Mali po raz kolejny nie dowiozła skromnego prowadzenia do końca meczu. Zespół Henryka Kasperczaka zremisował z Wybrzeżem Kości Słoniowej.

Michał Piegza

W pierwszych meczach grupy D w obu spotkaniach padły remisy 1:1. Tak więc żadna z drużyn do spotkania nie przystępowała z nożem na gardle. Pojedynek świetnie rozpoczął się dla Mali.

W 8. minucie po mocnym dośrodkowaniu z lewej strony Sambou Yatabare, wydawało się, że piłka wyjdzie poza pole karne. Jednak w "szesnastce" znalazł się Bakary Sako, który przepięknym uderzeniem trafił do siatki.
Szybko zdobyta bramka ustawiła przebieg gry. Przewagę uzyskał zespół Wybrzeża Kości Słoniowej, a drużyna Henryka Kasperczaka nastawiła się na kontry. Słonie najlepszą przed przerwą akcję stworzyły sobie w w 34. minucie. Wtedy to po wrzutce z rogu głową uderzał Kolo Toure, Soumalia Diakite sparował piłkę na poprzeczkę.

Po zmianie stron obraz gry nie ulegał zmianie. Wciąż przeważali gracze WKS, a piłkarze Mali szans szukali w kontrach. W 50. minucie po wrzutce z prawej strony głową z dziesięciu metrów uderzał Wilfried Bony . Piłka minęła bramkę o metr.

Gdy wydawało się, że Mali dowiezie skromną wygraną do końca, w 87. minucie WKS wyrównało. Po dośrodkowaniu z prawej strony piłka trafiła w polu karnym do nieobstawionego Maxa Gradela, a ten mocnym płaskim strzałem trafił do siatki.

Piłkarze Słoni do końca walczyli o wygraną, ale zespół Kasperczaka skutecznie się bronił. W trzecim meczu grupy D zanotowano trzeci remis 1:1.

Wybrzeże Kości Słoniowej - Mali 1:1 (0:1)
0:1 - Bakary Sako 7'
1:1 - Max Gradel 87'

Wybrzeże Kości Słoniowej: Sylvain Gbohouo - Serge Aurier, Kolo Toure, Eric Bertrand, Serge Kanon (83' Salomon Kalou), Siaka Tiene, Cheick Tiote, Yaya Toure, Seydou Diomba, Ismael Diomande (39' Max Gradel), Wilfried Bony (84' Gadji Tallo).

Mali: Soumalia Diakite (72' Germain Berthe) - Drissa Diakite, Salif Coulibaly, Molla Wague, Adama Tamboura, Yacouba Sylla, Seydou Keita, Mamoutou N'Diaye, Bakary Sako (78' Tongo Doumbia), Sambou Yatabare, Mustapha Yatabare (90+1' Modibo Maiga).

Żółte kartki: Tiote (WKS), Tamboura, Keita, Sylla (Mali).

Sędzia: Bouchaib EL Ahrach (Maroko).