Sparingowo: Premierowe zwycięstwo Legii Warszawa

W pierwszym sparingu w czasie przygotowań do rundy wiosennej Legia Warszawa pokonała 2:1 będącą liderem czeskiej ekstraklasy Viktorię Pilzno.

Maciej Kmita
Trener Henning Berg nie mógł w sobotnim spotkaniu skorzystać z rehabilitujących się jeszcze po urazach Dossy Juniora i Miroslava Radovicia oraz Jakuba Rzeźniczaka i Tomasza Brzyskiego, którzy doznali kontuzji w czasie zgrupowania w tureckim Belek. Brak Juniora, Rzeźniczaka i Brzyskiego spowodował, że w pierwszej grze kontrolnej norweski szkoleniowiec postawił na eksperymentalną linię obrony: Bartosz Bereszyński-Igor Lewczuk-Inaki Astiz-Guilherme.
Jakby mało Legii było nieszczęść, w 12. minucie boisko musiał opuścić Ondrej Duda, który doznał urazu stawu skokowego w starciu z Davidem Limberskym. W tej chwili nie wiadomo, jak poważna jest kontuzja Słowaka, ale nie był on w stanie opuścić boiska o własnych siłach.

Nim Duda ucierpiał, w 9. minucie mógł dać Legii prowadzenie, ale po płaskim dośrodkowaniu Ivicy Vrdoljaka nie trafił w światło bramki Viktorii z ośmiu metrów. 12 minut później precyzją popisał się za to Michał Kucharczyk, który dynamicznie wpadł w pole karne rywali i zaskoczył bramkarza strzałem w kierunku bliższego rogu. Prowadzenie Legii jeszcze przed przerwą podwyższył Orlando Sa, który wykorzystał rzut karny podyktowany za faul Limbersky'ego na Michale Żyrze.

Po przerwie na boisku zameldowali się zmiennicy, a wśród nich jedyny jak na razie zimowy nabytek Legii, czyli wypożyczony z Toulouse FC Dominik Furman. Rezerwowym nie udało się utrzymać dwubramkowej przewagi. W 83. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego głową Konrada Jałochę pokonał Ajdin Mahmutović.

Przed powrotem do Polski legioniści rozegrają jeszcze dwa sparingi. 27 stycznia Wojskowi zmierzą się z azerskim Karabachem Agdam i z liderem rosyjskiej ekstraklasy Zenitem St. Petersburg. Pierwszy mecz o stawkę po zimowej przerwie Legia rozegra 12 lutego ze Śląskiem Wrocław w ramach ćwierćfinału Pucharu Polski.

Legia Warszawa - Viktoria Pilzno 2:1 (2:0)
1:0 - Kucharczyk 21'
2:0 - Sa (k.) 40'
2:1 - Mahmutović 83'

Skład Legii: Dusan Kuciak (46' Konrad Jałocha) - Łukasz Broź (46' Bartosz Bereszyński), Igor Lewczuk (61' Bartłomiej Kalinkowski), Inaki Astiz (46' Mateusz Wieteska), Guilherme (46' Robert Bartczak) - Michał Żyro (46' Łukasz Moneta), Ivica Vrdoljak (38' Norbert Misiak, 46' Dominik Furman), Tomasz Jodłowiec (46' Helio Pinto), Ondrej Duda (15' Mateusz Szwoch, 46' Adam Ryczkowski), Michał Kucharczyk (46' Jakub Kosecki) - Orlando Sa (46' Marek Saganowski).