Sparingowo: Minimalne zwycięstwo Podbeskidzia Bielsko-Biała

W rozegranym w Uniejowie meczu sparingowym Podbeskidzie Bielsko-Biała pokonało KGHM Zagłębie Lubin 1:0. Jedyną bramkę strzelił Robert Demjan. Dla Górali to pierwsze zwycięstwo w trakcie przygotowań.

Łukasz Witczyk
Mecz z KGHM Zagłębiem Lubin zakończył pierwszy obóz przygotowawczy piłkarzy Podbeskidzia Bielsko-Biała. Górale w sobotę wylecą na drugie zgrupowanie, które odbędzie się w Turcji. W starciu z Miedziowymi to I-ligowiec był stroną przeważającą. W pierwszej połowie lubinianie częściej zagrażali bramce Góralom, ale na wysokości zadania stanął Richard Zajac.
W przerwie trenerzy obu drużyn dokonali wielu zmian. Lepiej drugą część rozpoczęli Górale. Blisko strzelenia bramki był Dariusz Kołodziej, ale piłka po jego strzale uderzyła w poprzeczkę. W 70. minucie wynik spotkania mógł otworzyć Robert Demjan, lecz w sytuacji sam na sam lepszy okazał się bramkarz Miedziowych.

Słowakowi ostatecznie udało się zdobyć gola. W 82. minucie do dośrodkowania z rzutu rożnego najwyżej wyskoczył Demjan, który uderzeniem głową nie dał najmniejszych szans golkiperowi KGHM Zagłębia Lubin.

Podbeskidzie Bielsko-Biała - KGHM Zagłębie Lubin 1:0 (0:0)
1:0 - Demjan (82')

Podbeskidzie Bielsko-Biała:
I połowa: Zajac - Sokołowski, Kolcak, Stano, Tomasik, Pazio, Felsch, Iwański, Chmiel, Śpiączka, Chrapek.

II połowa: Zajac - Górkiewicz, Horoszkiewicz, Jarosz, Konieczny, Tomasik, Trochim, Kołodziej, Lenartowski, Malinowski, Demjan

Zagłębie Lubin:
I połowa: Forenc - Tosik, Guldan, Kubicki, Ćotra, Rakowski, Kwiek, Przybecki, Bonecki,Janoszka, Woźniak.

II połowa: Zlamal - Todorovski, Grudniewski, Jach, Żmijewski, Stolarski (70' Mucha), Żyra, Błąd, Szymankiewicz, Sobków, Piątek.