Sparingowo: Górnik Zabrze rozgromił Polonię Bytom

Górnik Zabrze w swoim pierwszym tegorocznym sparingu odniósł pewny triumf. W rozegranym w Bytomiu meczu sparingowym zabrzanie pokonali miejscową Polonię 5:1.

Łukasz Witczyk
Zwycięstwo Górnika Zabrze ani przez moment nie było zagrożone. Zabrzanie byli stroną dominującą, stwarzali więcej sytuacji i co najważniejsze potrafili zamienić je na bramki. Wynik spotkania w 34. minucie otworzył Roman Gergel, a w ostatnich sekundach pierwszej połowy drugą bramkę dla Górnika strzelił Bartosz Iwan.
Po przerwie obraz gry nie uległ zmianie. Nadal przeważali zabrzanie, którzy wykorzystywali swoje doświadczenie. Piłkarzy III-ligowej Polonii Bytom stać było w zasadzie na pojedyncze akcje. Jedna z nich zakończyła się honorowym trafieniem Kamila Walesy, który w 69. minucie pokonał Grzegorza Kasprzika. Pięć minut wcześniej trzecią bramkę dla zabrzan zdobył Jarosław Potoniec.

W końcówce dominował Górnik. Stracona bramka podziałała na ambicję zespołu z Roosvelta. W 71. minucie czwartego gola dla swojej drużyny zdobył Przemysław Oziębała, który na cztery minuty przed zakończeniem pojedynku ustalił jego wynik.

1:5 - Przemysław Oziębała 86'

Polonia Bytom: Kuczera (46' M. Michalak) - Bochenek (46' Trznadel), Broniewicz, Malec, Radkiewicz - W. Mróz (46' Gwiaździński), Lachowski (69' D. Mróz), K. Michalak, Krzemień (46' Skrzypiński), Krysian (46' Michalik) - Stefański (61' Walesa).

Górnik Zabrze:
I połowa: Kuchta - Danch, Augustyn, Kosznik - Nowak, Łuczak, Teichman, Gwaze - Gergel, Madej - Iwan.

II połowa: Kasprzik - Sadzawicki (81' Słodowy), Szeweluchin, Gancarczyk, Magiera - Oziębała, Kurzawa, Jeż, Potoniec (81' Król) - Alawerdaszwili, Skrzypczak (81' Plizga).