Puchar Króla: Barca przypieczętowała awans. Duma Katalonii zagra z Atletico!

Zgodnie z oczekiwaniami podopieczni Luisa Enrique bez problemu awansowali do ćwierćfinału Pucharu Króla, gdzie czeka ich konfrontacja z Atletico Madryt.

Igor Kubiak
Igor Kubiak

Po wygranej w pierwszym meczu 5:0 Luis Enrique dał szansę rezerwowym. W podstawowym składzie nie pojawił się ani jeden gracz, który rozpoczął ostatnią ligową konfrontację przeciwko Atletico Madryt, a w pierwszej drużynie zadebiutował pomocnik Gerard Gumbau. Z kolei w zespole gospodarzy w kadrze meczowej zabrakło Przemysława Tytonia i między słupkami stanął powracający po kontuzji Manu Herrera.

Zmiennicy Dumy Katalonii chcieli pokazać się z jak najlepszej strony i już po  pierwszej połowie prowadzili 3:0. W 21. minucie, pod nieobecność największych gwiazd, do rzutu wolnego podszedł Jeremy Mathieu, który dość niespodziewanie przymierzył perfekcyjnie w okienko, otwierając wynik meczu! Tuż przed przerwą na listę strzelców wpisali się jeszcze Sergi Roberto po mierzonym strzale z dystansu oraz Pedro Rodriguez po rzucie karnym, którego wywalczył Munir El Haddadi.

Po zmianie stron napór Barcy nieco zmalał. W 62. minucie w oficjalnym meczu pierwszej drużyny zadebiutował Alen Halilović, który wniósł trochę ożywienia do gry gości. Wraz z Chorwatem na placu gry pojawił się Douglas. To właśnie krytykowany Brazylijczyk w doliczonym czasie gry zanotował asystę przy trafieniu swojego rodaka, Adriano Correi.

Ostatecznie w dwumeczu zakończyło się na wyniku 9:0 i w ćwierćfinale Barca zmierzy się z Atletico Madryt.

Elche CF - FC Barcelona 0:4 (0:3)
0:1 - Mathieu 21'
0:2 - Sergi Roberto 40'
0:3 - Pedro (k.) 43'
0:4 - Adriano 90+2'

Elche CF: Manu Herrera - Lomban, Albacar, Pelegrin (80' Fajr), Pasalić (63' Gonzalez), Peral, Galvez (69' Roco), Coro, Gimenez, Fragapane, Cristian Herrera.

FC Barcelona: Ter Stegen - Montoya (62' Douglas), Bartra, Mathieu, Adriano - Sergi Roberto, Rafinha, Gerard Gumbau - Munir, Pedro, Adama Traore (62' Halilović).

Żółte kartki: Albacar, Peral (Elche) oraz Adriano (FC Barcelona).