Puchar UEFA: Hamburger SV i Bayer Leverkusen w 1/8 finału

Bayer Leverkusen w rewanżowym meczu 1/16 finału Pucharu UEFA rozgromił na BayArena Galatasaray Stambuł 5:1 i awansował do najlepszej szesnastki pucharu pocieszenia. Dwie bramki dla zespołu z Bundesligi zdobył Barbarez. Niemcy już do przerwy prowadzili 3:0. W innym spotkaniu HSV zremisowało ze szwajcarskim Zurychem.

Agnieszka Kiołbasa

Przed tygodniem w starciu w Stambule między Galatą a Bayerem padł bezbramkowy remis. Podopieczni Michaela Skibbe byli faworytem do awansu do kolejnej rundy i nie zawiedli. Już po 22 minutach czwartkowej konfrontacji piłkarze Bayeru prowadzili 3:0, po zmianie stron dołożyli kolejne trafienia. Turków było stać tylko na strzelenie honorowej bramki z rzutu karnego.

Po wyjazdowym zwycięstwie 3:1 nad Zurychem Hamburger SV nie musiał się wysilać, by postawić kropkę nad ?i? i awansować do 1/8 finału Pucharu UEFA. Piłkarze Huuba Stevensa w rewanżu nie strzelili Szwajcarom żadnej bramki, ale ich miejsce w najlepszej szesnastce nawet przez moment nie było zagrożone.

Bayer Leverkusen - Galatasaray Stambuł 5:1 (3:0)
1:0 - Barbarez 12?
2:0 - Kiessling 13?
3:0 - Barbarez 22?
4:0 - Haggui 55?
5:0 - Schneider (k.) 61?
5:1 - Barusso 87?

Bayer: Fernandez, Castro, Freidrich, Haggui, Sarpei, Schneider (75? Dum), Vidal, Rolfes, Barbarez (65? Schwegler), Barnetta, Kiessling (72? Gekas).

Galatasaray: Orkan Usak, Gungor, Ayhan Akman (68? Barusso), Servet Cetin, Volkan Yaman, Mehmet Topal (46? Lincoln), Baris Ozbek, Arda Turan, Serkan Calik (46? Sabri Sarioglu), Umit Karan, Hakan Sukur.

Żółte kartki: Schneider, Kiessling (Bayer) oraz Umit Karan, Sabri Sariolgu, Gungor (Galatasaray).